اهتمام به مسائل فرهنگی در مجموعه ادارات و دستگاه‌ها ضروری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 100391
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱:۳۶
معاون فرهنگی قوه قضائیه:
شاخص : معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: اهتمام به مسائل فرهنگی در مجموعه دستگاه‌ها ضروری است و لازم است  متناسب با زمان و شرایط پیشرفت فرهنگی جامعه بازبینی‌های مورد نیاز  در جهت ارتقاء این مدل صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همزمان با فرارسیدن میلاد با سعادت امام علی(ع)، نمازخانه دادگستری کل استان قزوین با حضور حجت الاسلام والمسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه افتتاح شد.

حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی در مراسم افتتاحیه این نمازخانه با بیان اینکه مدل تعالی فرهنگی برگرفته از تعالی سازمانی است، اظهار کرد: بومی سازی امورات فرهنگی در جهت رشد و ارتقاء امور سازمانی ضروری است.

وی با اشاره به الگو پذیری سایر دستگاه‌ها از قوه قضائیه بیان کرد: مدل بومی سازی تعالی فرهنگی بازوی اجرایی مدیران است، لازم است متناسب با زمان و شرایط پیشرفت فرهنگی جامعه بازبینی‌های مورد نیاز در جهت ارتقاء این مدل صورت گیرد.

بومی سازی تعالی فرهنگی در جهت شرایط پیشرفت جامعه

این مسئول افزود: اهتمام به مسائل فرهنگی در مجموعه دستگاه‌ها ضروری است زیرا این امر در تمام دنیا از جمله کشورهای اروپایی و آمریکایی مورد توجه قرارگرفته با این تفاوت که توجه به امورات فرهنگی و اخلاقی در کشورهای غیر اسلامی منحصرا در جهت امورات دنیوی از قبیل پیشرفت و ارتقاء مسائل روزمره صورت می ‌گیرد.

وی در ادامه افزود: مقصود از فرهنگ در واقع همان ارزش‌های والای انسانی است اما در غرب امری فرهنگ است که در آن کشور و منطقه رایج شده است.

صادقی با تصریح بر تکبر و سبک شمردن گناهان به عنوان آفات در دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: کارکنان دستگاه قضا باید بیش از اقشار عادی جامعه مراقب رفتار و عملکرد خود باشند و همواره در رعایت امورات اخلاقی کوشا باشند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه با تاکید بر الگو پذیری کارکنان دستگاه قضایی از امام علی (ع) ابراز کرد: بهتر است در هنگام انجام امورات قضایی همواره امیرالمومنین(ع) را سرلوحه خود قرار ددهند و همواره تلاش نمایند تا سستی و کاهلی را از خود دور نمایند.

وی در انتها افزود: توجه به ارزش‌های والای فرهنگی می‌تواند در تمام امور علمی، فردی و دانش افراد موثر باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار