اهدای خون 156 نفر از قزوینی‌ها در روز اربعین حسینی
کد خبر: 119861
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳
مدیرکل انتقال خون استان اعلام کرد
شاخص : مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: 156 نفر از هم استانی‌ها با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون قزوین و تاکستان موفق به اهدای خون شدند.

محمدحسین برادران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه بیش از ۲۰۰نفر برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون قزوین و تاکستان مراجعه کرده‌اند، اعلام کرد: از این تعداد ۱۵۶ نفر موفق به اهدای خون شدند که ۷۶ نفر از آنان اهداء کننده مستمر خون بوده‌اند.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین در ادامه از اهدای خون ۱۶ نفر از بانوان استان خبر داد و گفت: همه ساله ذخایر خونی استان در ایام ماه محرم و صفر به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

این مسوول خاطرنشان کرد: این اداره کل با برپایی ایستگاه در صحن امامزاده حسین (ع) قزوین از عزاداران داوطلب اهدای خون برای شرکت در طرح نذر خون ثبت نام کرد.

برادران با بیان اینکه با اجرای این طرح بیش از ۱۰۰ نفر در نوبت اهدای خون قرار گرفتند، افزود: طرح نذر خون با هدف سر و سامان دادن به اهدای خون در ماه محرم و صفر و پاسخگویی به استقبال مردم در این ایام اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: مهمترین رسالت ما تامین خون سالم و مستمر برای نیازمندان و بیماران است و در این راستا با کمک خیرین و اهداء کنندگان توانسته ایم ۱۰۰ درصد فرآورده های خونی استان را از نظر کمی و کیفی تامین کنیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار