اوباما چهره سال همجنسگرایان آمریکا شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80453
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۵۵
شاخص : رئیس جمهور آمریکا درحالی سوی جامعه همجنسگرایان این کشور به عنوان شخصیت سال انتخاب شد که در گفت‌وگویی این ضد هنجار غربی را «ارزش جهانی» و «احترام به حقوق بشر» نام نهاد.
به گزارش پایگاه شاخص ، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا از سوی نشریه «اوت ۱۰۰» که متعلق به همجنسگرایان آمریکاست، به عنوان شخصیت ویژه این گروه (Ally of the Year) انتخاب شد.

اوباما اکنون اولین رییس جمهور آمریکا است که تصویر وی در حالی روی جلد نشریه «اوت  ۱۰۰» رفته که هنوز این سمت را در اختیار دارد.

اوت ۱۰۰ اعلام کرده  است که انتخاب اوباما به عنوان «متحد، نماد و قهرمان» همجنسگرایان به واسطه خدماتی است که او به این افراد کرده است. دولت اوباما امسال با حکم دیوان عالی این کشور، ازدواج همجنسگرایان را در تمام ایالات آمریکا قانونی اعلام کرد.

رییس جمهورآمریکا به همین مناسبت در مصاحبه با «اوت ۱۰۰» گفته است که در سال ۱۹۷۸، هنگامی ‌که ۱۸ سال داشت، استاد وی در دانشکده «اکسیدنتال» عقاید همجنسگرایی داشته و این دو «دوستان خوبی» بوده‌اند.

وی همچنین گفت از سال‌ها قبل تلاش برای بهبود وضعیت همجنسگرایان را آغاز کرده است.

اوباما در این مصاحبه با حربه حقوق بشر و ارزش‌های جهانی سعی در جا انداختن این پدیده شوم در دیگر کشورهای جهان نمود و گفت: «وقتی ما درباره جامعه همجنسگرایان صحبت می‌کنیم، تاکید بر اهمیت حقوق بشر جهانی داریم. این مسئله برای آن‌هایی که معتقدند همجنسگرایی در فرهنگشان وجود ندارد و ما در حال تحمیل ارزش‌های بیگانه به آن‌ها هستیم اشتباه است زیرا همجنسگرایان اعضای همه جوامع هستند و حفاظت از حقوق بشر یک ارزش جهانی است.»

منبع: فارس
انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار