Iranjb.ir

اوضاع زنان و کودکان سوری در ترکیه + تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55895
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۶:۰۸
شاخص : آوارگان سوری که برای فرار از دست تروریست‌های تکفیری داعش، جبهه النصره و دیگر گروه‌های تکفیری به کشورهای همسایه و به‌ویژه ترکیه پناه برده‌اند، وضعیت معیشتی بسیار بدی دارند.
۱۴۲۹۳۶۱۹۶۸۸۹۹_f4320d2ce5270d307db090f967ae86a8

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، تصاویری که به تازگی از زنان سوری در خیابان‌های استانبول منتشر شده، بیانگر آن است که زنان و کودکان آواره به دلیل وضعیت بد معیشتی و بی‌توجهی به آنان، مجبور هستند برای تأمین مخارج زندگی از مردم گدایی کنند.

ادامه رنج و مشکلات آوارگان سوری طی چهار سال و با وجود همه وعده‌های مدعیان دوستی با سوریه، در حالی است که پشتیبانی همه‌جانبه ترکیه و دیگر کشورهای حامی گروه‌های مسلح و تروریست‌ها در سوریه همچنان ادامه دارد.

سازمان ملل در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که جنگ داخلی چهارساله میان شبه‌نظامیان و نیروهای دولتی در سوریه، تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار کشته و دست‌کم ۱۰ میلیون آواره برجا گذاشته است.

«استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد: طی چهار سال جنگ در سوریه، تعداد کشته‌شدگان از مرز ۲۰۰ هزار تن گذشته و این تعداد تلفات، بیشترین آمار میان بحران‌های اخیر در جهان بوده است.

دوجاریک افزود: بیش از ۱۰ میلیون سوری نیز طی این مدت به خاطر جنگ آواره شده و مجبور به ترک منازل خود شده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل از همه طرف‌ها خواسته است که راهکاری برای پایان دادن به بحران سوریه و رنج‌های مردم این کشور پیدا کنند.

 .
.

 .
.

 .
.
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:ابنا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار