اوقات فراغت فرصتی برای بروز خلاقیت و نوآوری دانش آموزان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166657
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۵:۰۵
مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین:
شاخص : مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: بیشترین میزان ابتکارات و اختراعات خارج از ساعات رسمی مدرسه و حاصل  تفکر و تعمق دانش آموزان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان یکی از موضوعات مهمی است که باید توسط آموزش و پرورش و سایر ارگان‌ها با حساسیت ویژه‌ای رسیدگی شود.

وی افزود: غنی سازی اوقات فراغت تنها نباید به تابستان معطوف ‌شود بلکه بهتر است برنامه‌ریزی‌ها برای تمامی سال صورت گیرد.

قاسمی بیان کرد: برنامه‌های اوقات فراغت خارج از فعالیت‌های رسمی آموزش و پرورش خواهد بود و در این فعالیت‌ها تنوع، تکثر، شادابی و نشاط  دانش آموزان مورد توجه قرارمی‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: غنی سازی اوقات فراغت مهمترین فرصت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از بزهکاری است.

وی خاطر نشان کرد: تقویت روحی و جسمی، جلب و جذب مشارکت دانش آموزان و والدین، تقویت روحیه خودباوری و مسئولیت‌پذیری، افزایش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای از جمله فواید غنی‌سازی اوقات فراغت است.

این مسوول با بیان اینکه استفاده از اوقات فراغت فرصتی برای بروز خلاقیت و نوآوری دانش آموزان است، بیان کرد: بیشترین میزان ابتکارات و اختراعات خارج از ساعات رسمی مدرسه و حاصل  تفکر و تعمق دانش آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به وجود ۲۳۰ هزار دانش آموز محصل در استان، بیان کرد: برگزاری برنامه‌های ورزشی، فرهنگی و هنری لازم برای گذراندن اوقات فراغت دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

قاسمی اظهار کرد: خوشبختانه استان قزوین از نظر آسیب‌های اجتماعی در وضعیت بحرانی قرار ندارد اما می‌توان با همکاری تمامی دستگاه‌های استان تا حد بسیاری آسیب‌ها را کاهش داد.

وی در ادامه افزود: هدف آموزش و پرورش نباید صرفا محدود به آموزش شفاهی دانش‌آموزان باشد بلکه باید زمینه لازم را برای ایده پروری و فعالیت‌های عملی آنان فراهم سازد.

این مسوول با بیان اینکه متاسفانه اوقات فراغت بیشتر دانش‌آموزان به بطالت می‌گذرد، گفت: از ۳۰۰۰ دانش آموز متوسطه دوره دوم ۷۰ درصد هیچگونه شغل موقتی در ایام بیکاری ندارد.

قاسمی با بیان اینکه ۳۰ درصد دانش آموزان اصلا مطالعه غیر درسی ندارند، خاطر نشان کرد: ۹۰ درصد دانش آموزان اوقات فراغت خود را صرف گوش‌دادن به موسیقی و ۹۷ درصد به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: متاسفانه متولی و اعتبارات خاصی در زمینه غنی سازی اوقات فراغت در آموزش و پرورش وجود ندارد.

قاسمی در انتها گفت: غنی سازی دائمی اوقات فراغت نیاز به هم‌افزایی و هم‌گرایی آموزش و پرورش با سایر سازمان‌ها دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۷

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار