اولاند: به مذاکره برای حل موضوع هسته‌ای ایران متعهدیم/ مستقیما با روحانی دیدار می‌کنم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 14334
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۶

شاخص: رئیس‌جمهور فرانسه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر بر لزوم مذاکره برای حل موضوع هسته‌ای ایران تاکید کرد و گفت اظهارات رئیس‌جمهور جدید ایران باید به اقدامات عملی منتهی شود.

به گزارش شاخص به نقل از فارس، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه امروز در نوبت صبح نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی در مورد موضوعاتی چون برنامه هسته‌ای ایران، سوریه، مذاکرات سازش و ناآرامی‌ها در آفریقا صحبت کرد.

وی در مورد برنامه هسته‌ای ایران گفت فرانسه به مذاکره برای حل موضوع هسته‌ای ایران متعهد است و به همین جهت تصمیم گرفته است شخصا با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران دیدار کند.

اولاند در مورد رویکرد جدید ایران نیز گفت: کورسویی از امید در اظهارات رئیس‌جمهور جدید ایران دیده می‌شود. اما باید دید که آیا این اظهارات به عمل منتهی می‌شود یا خیر.

رئیس‌جمهور فرانسه در این سخنرانی به موضوع سوریه نیز پرداخت و بار دیگر دمشق را به استفاده از تسلیحات شیمیایی متهم کرد. وی پاسخگویی عاملان این حمله و همچنین صدور قطعنامه‌ای قدرتمند در شورای امنیت سازمان ملل را خواستار شد. وی همچنین برای اولین بار از لزوم بازنگری و تعریف مجدد حق وتو در شورای امنیت در مواردی چون بحث سوریه، سخن گفت.

انتهای پیام/1

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار