اولویت اصلی شهرک‌های کشاورزی توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61465
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان:
شاخص : مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان قزوین گفت: اولویت اصلی این شرکت توسعه کشت سبزی و صیفی‌جات در گلخانه‌ها با توجه به مصرف بالا آب در این نوع کشت است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، یوسف جلوخانی با اشاره به ایجاد و توسعه زیرساخت های کشاورزی، اظهار کرد: فعالیت این شرکت در یک محیط کنترل شده و با مدیریت هدفمند در بخش زراعت، دام، شیلات، باغبانی و صنایع کشاورزی و… خواهد بود.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان قزوین بیان کرد: اولویت اصلی شرکت شهرک‌های کشاورزی توسعه کشت سبزی و صیفی‌جات با توجه به مصرف بالا آب در این نوع کشت است.

این مسئول هدایت فعالیت‌های کشاورزی و گسترش توسعه زیرساخت‌های بخش کشاورزی از اهداف مهم تاسیس این شهرک‌ها دانست و تصریح کرد: یکی از مسائل مهم گریبانگیر بخش کشاورزی، فقدان آب است که باید چاره‌ای برای این معضل اندیشیده شود.

جلوخانی اضافه کرد: با توجه به بحران شدید آب و به ویژه قرار گرفتن چند استان از جمله استان قزوین در ردیف استان‌های مواجه با تنش آبی شدید، توسعه کشت گلخانه به عنوان یک ضرورت در دستور کار دولت قرار گرفته و در همین خصوص امسال مجوز راه اندازی ۱۳ شهرک کشاورزی صادر شده است.

وی یادآور شد: هم اکنون ۴۵۰ هکتار از مزارع کشور و بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی استان به کشت سبزی و صیفی جات اختصاص دارد که به عنوان نمونه در قزوین ۱۱ درصد منابع آبی صرف این نوع کشت می شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار