اولویت داشتن منافع ملی بر منافع حزبی و جناحی در احزاب / راهبرد اصلی همه جریانات سیاسی مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85707
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۲۵
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد:
شاخص : محمدرضا عارف در قزوین با تاکید بر اولویت داشتن منافع ملی به منافع جناحی در همه جریان‌های سیاسی گفت: جریانات و احزاب سیاسی نیرومحرکه و تشکل‌های مردمی تصمیم‌گیرنده هستند.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، محمدرضا عارف در نشست اصلاح‌طلبان استان قزوین که عصر امروز در سالن اجتماعات کوثر برگزار شد، اظهار کرد: ویژگی اصلی انقلاب اسلامی ایران در کنار برخورداری از شاخصه فرهنگی، حضور پرشور مردم در تمامی عرصه‌هاست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در فصول قانون اساسی مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند، افزود: انقلاب اسلامی همچنان با تکیه بر مردم راه پرصلابت خود را ادامه می‌دهد.

این مسئول تصریح کرد: جریانات و احزاب سیاسی نیرومحرکه و تشکل های مردمی تصمیم گیرنده هستند و راهبرد اصلی همه جریانات و گروه‌های سیاسی باید مشارکت حداکثری مردم و برگزاری انتخاباتی پرشور باشد.

عارف با تاکید بر اولویت دادن منافع ملی به منافع جناحی در همه جریان‌های سیاسی تصریح کرد: مبنای حرکت همه جریان‌های سیاسی در انتخابات اسفندماه جاری باید مشارکت حداکثری مردم باشد و اگر جریانی بخواهد پیروزی خود را در یک میدان غیر رقابتی و کاهش مشارکت مردم گره بزند در حق انقلاب جفا کرده است.

وی با اشاره به اینکه در مجلس باید صدای مردم شنیده شود و یاور و شریک دولت باشد نه رقیب آن، ابراز کرد: در مجلس باید منافع ملی و کلان دیده شود و اصول حرکت در چارچوب قانون سازگار با منافع ملی است.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه داد: در مجلس راهکارهایی درخصوص مسائل اقتصادی، اشتغال، چالش های اجتماعی(اعتیاد و طلاق) و… ارائه شود.

این مسئول اعلام کرد: کلید انتخابات هفتم اسفند ۹۴ در جریان اصلاحات زده شده و رسماً از مهر ماه ۹۲ بحث انتخابات در این جریان آغاز شده است.

عارف خاطرنشان کرد: ما رقیب را به رسمیت شناخته و به آن اصالت می دهیم و رقابت با رقیب را در یک فضای سالم سیاسی می‌پذیریم.

وی بر رعایت اخلاق مداری در تمامی مراحل انتخابات تاکید و عنوان کرد: برای خلق حماسه در انتخابات پیشرو باید در تبلیغات به قانون پایبند و از افراط و تفریط، حاشیه سازی و پرداختن به حاشیه ها پرهیز کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور زنان و جوانان در مجلس را موثر دانست و گفت: ۵۰ درصد از جامعه ما را زنان تشکیل می‌دهند و آنها باید در راه رسیدن به توسعه پایدار و پیشرفت کمک حال کشور باشند.

عارف با بیان اینکه اصلاح طلبان بحث حضور ۳۰ درصدی زنان را در لیست‌های انتخاباتی به عنوان یک باور و واقعیت مطرح کرده‌اند، افزود: زنان در عرصه‌ اجتماعی و مشارکت سیاسی نقش موثری ایفا می کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۱/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار