اولویت وزارت خارجه استفاده از ظرفیت استان‌ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65912
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
قائم مقام معاون اداری وزیر امورخارجه تاكيد كرد
شاخص : قائم مقام معاون اداری مالی وزیرامور خارجه در قزوين گفت: توسعه روابط استان‌ها با کشورهای خارجی از اولویت وزارت امور خارجه است.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، جعفر شمسیان عصر دیروز در دیدار با استاندار قزوین، اظهار کرد: استان‌ها ظرفیت برقراری روابط تجاری و فرهنگی با سایر کشورها را دارند و وزارت امور خارجه مصمم است از این ظرفیت ها استفاده کند.

قائم مقام معاون اداری مالی وزیرامور خارجه تصریح کرد: اولویت وزارت امور خارجه در تعاملات خارجی استانها، ۱۵ کشور همسایه است که در این میان برخی کشورها از جمله افغانستان، به دلیل بازار نسبتا پرجمعیت، مهم تر از سایر همسایه هاست.

این مسئول خاطرنشان کرد: سفیران ایران در کشورهای مختلف و استانداران به عنوان نمایندگان تام الاختیار دولت، می توانند روابط تجاری و فرهنگی استان ها با خارج از کشور را بدون واسطه فراهم کنند.

استاندار قزوین هم در این دیدار بر ارتقای دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان تاکید کرد و گفت: جایگاه این دفتر مهم و در سطح ادارات کل است.

روزبه، خواستار ارتقاء جایگاه دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان قزوین به لحاظ نیروی انسانی و ساختار اداری از سوی مسئولان این وزارتخانه شد و گفت: این دفتر باید از توان لازم برای ساماندهی روابط خارجی بین قزوین و سایر کشورها برخوردار باشد.

وی در انتهابا اشاره به شناسایی قزوینی‌های مقیم خارج از کشور با کمک وزارت امور خارجه، افزود: باید از ظرفیت‌های این اشخاص به منظور رشد و توسعه استان استفاده کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار