اولین دبه در اولین ساعات پس از تصویب قطعنامه ۲۲۳۱ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 63741
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶
شاخص : سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن تأیید دریافت نامه 1+5 و اتحادیه اروپا برای 15 ساله شدن دوره بازگشت فوری تحریم‌های ایران، گفت که این درخواست در روزهای آینده بررسی خواهد شد.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، «فرهان حق» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در کنفرانس خبری امروز دوشنبه، خبر پیشین آسوشیتدپرس در خصوص نامه‌نگاری ۱+۵ و اتحادیه اروپا با دبیرکل سازمان ملل و اعلام موافقت با تمدید ۵ ساله دوره بازگشت فوری تحریم‌های ایران را تأیید کرد.

یکی از خبرنگاران زن به تصویب قطعنامه ۲۲۳۱ در ساعات صبحگاهی به وقت نیویورک و ۱۰ ساله بودن عمر مکانیسم ماشه در این قطعنامه اشاره کرد و توضیح سخنگو در خصوص مغایرت این بند و نامه تمدید ۵ ساله را خواستار شد.

فرهان حق پس از تأیید وجود چنین نامه‌ای، گفت که این نامه «مانند دیگر اسناد موجود در سازمان ملل، روند طبیعی خود را طی خواهد کرد و در چند روز آینده، در سامانه نامه‌نگاری سازمان ملل به گردش درخواهد آمد.»

شب‌جمعه بود که «وندی شرمن» معاون امور سیاسی وزارت خارجه آمریکا، برای اولین بار از «تصمیم سیاسی» اعضای دائم شورای امنیت برای تمدید ۵ ساله بند بازگشت فوری تحریم‌های ایران در قطعنامه جدید سازمان ملل خبر داده بود.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار