اولین قبری که بعد از ظهور شکافته می شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67921
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
شاخص : بشارت باد شما را به خدا قسم اگر این قوم ما را بکشند، ما نخستین کسانی هستیم که نزد پیامبرمان باز می گردیم و تا مدتی که خدا بخواهد توقف خواهیم کرد.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص،امام صادق علیه السلام می فرماید: «اولین کسی که قبر او شکافته می شود و به سوی دنیا باز می گردد، حسین بن علی علیه السلام است.» و در جای دیگر می فرماید: اولین قبری که بعد از ظهور شکافته می شود قبر کیست؟

«نخستین فردی که به دنیا باز می گردد، حسین بن علی است پس حکومت می کند تا وقتی که در اثر پیری ابروان او بر چشمانش می افتد.» که اشاره به طولانی بودن حکومت امام حسین در عصر رجعت است.

جابر نیز از امام باقر علیه السلام نقل می کند که امام حسین علیه السلام در روز عاشورا، پیش از شهادتش، به تفصیل درمورد رجعت خود و یاران خود سخن گفت:

«بشارت باد شما را به خدا قسم اگر این قوم ما را بکشند، ما نخستین کسانی هستیم که نزد پیامبرمان باز می گردیم و تا مدتی که خدا بخواهد توقف خواهیم کرد، آن گاه من اولین کسی هستم که قبرش شکافته می شود و ناگهان از قبر خارج می شوم، در حالی که امیر المؤمنین نیز از قبرش خارج شده و مهدی ما نیز قیام نموده است.»

در این روایت، رجعت امام حسین و امیر المؤمنین علیهما السلام همزمان با قیام حضرت مهدی عج بیان شده است.

در روایت دیگر امام صادق علیه السلام می فرماید: «امام حسین ـعلیه السلام همراه با شهدای کربلا و هفتاد پیامبر، بازگشت می نماید. رو می آورد به سوی دنیا امام حسین همراه با کسانی که با وی به قتل رسیده بودند و همراهی می کنند او را هفتاد پیامبری که با موسی بن عمران مبعوث شدند. آن وقت حضرت قائم انگشترش را به او می سپارد.»

پی نوشت:

مختصر البصائر ص۱۰۷، بحارالأنوار ج۵۳ ص۳۹

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع: عقیق

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “اولین قبری که بعد از ظهور شکافته می شود”

  1. دیان گفت:

    آقای نقویان آن موقع که نان خور اصلاح طلبان نبود لنگ می زد . حالا که ازسفره آنها ارتزاق می کند جای خود دارد اعمال روءسای خود را توجیح کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار