اگر جنازه‌ام آمد شیرینی پخش کنید/تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91187
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۳۳
شاخص : شهيد عمران پستي با آغاز جنگ درس و دانشگاه را رها كرد و به جبهه رفت. پس از مدتي كه از حضورش در جنگ مي‌گذشت مسئوليت اطلاعات سپاه تهران و فرمانده گردان حبيب بن مظاهر لشگر 27 حضرت رسول(ص) را نيز بر عهده گرفت.

به گزارش پایگاه شاخص نیوز به نقل از فارس: شهید عمران پستی به تاریخ ۱۹ آذر ۱۳۳۸ در هشجین خلخال متولد شد. وی پس از دریافت مدرک دیپلم در رشته ریاضی فیزیک وارد دانشگاه شد و تحصیلاتش را در رشته جامعه شناسی دانشگاه تهران ادامه داد.

عمران با آغاز جنگ درس و دانشگاه را رها کرد و به جبهه رفت. مدتی معاون گروهانی از گردان جعفر طیار بود و در عملیات والفجر مقدماتی، والفجر۱ و والفجر۴ شرکت کرد. پس از عملیات والفجر ۱ طی حکمی از سوی سردار  شهید محمد ابراهیم همت فرمانده لشگر  ۲۷ محمد رسول الله(ص) مسئول تشکیل گردان حبیب ابن مظاهر شد. او گردانی تشکیل داد که از گردانهای نمونه لشگر بود.

سرانجام این فرزند حضرت روح الله(س) در تاریخ ۱۹ بهمن ۶۲ در منطقه طلائیه شهید شد و تا ابد در درگاه حضرت حق روزی خور خواهد بود.

وقتی خبر شهادت فرزند را به پدر دادند، دست به درگاه الهی برداشت و گفت :«بار الهی! این قربانی را از ما بپذیر » عمران قبل از شهادت به مادرش توصیه کرده بود:‌ اگر به شهادت رسیدم بلند گریه نکنید و اگر جنازه ام آمد شیرینی پخش کنید و مجلس مرا با شادی برگزار نمایید و اگر جنازه ام به دستتان نرسید هر فاتحه ای که برای شهدا بخوانید به من هم می رسد.

 

 

 

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار