اگر نگاه غربی‌ها بر کشور ما حاکم شود نمی‌توانیم اهداف انقلاب اسلامی را پیش ببریم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64367
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین:
شاخص : فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در دومین روز از طرح ولایت دانشجویی با اشاره به تفکر استکباری غرب گفت: اگر نگاه غربی‌ها بر کشور ما حاکم شود نمی‌توانیم انقلاب اسلامی و اهداف آن را پیش ببریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در دومین روز از طرح ولایت دانشجوی درسالن همایش دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اظهار کرد: انقلاب اسلامی در استکبار ستیزی یک سابقه بارز دارد؛ استکبار با تمام وجود، حیات انقلاب اسلامی را برنمی‌تابد و آنچه را که می‌تواند بر علیه انقلاب باشد را انجام داده و خواهد داد.

وی با اشاره به خصومت های بی حد و اندازه دشمنان علیه انقلاب اسلامی عنوان کرد: آیا امکان همزیستی مسالمت‌آمیز بین مکتب‌های غربی و مکتب اسلام وجود دارد؟ آیا اسلام می‌توانند با این مکتب‌های دروغین را تحمل کند؟

این مسئول با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر اصول محوری و بنیادین دین مبین اسلام بنا شده است، گفت: بی‌دقتی به اصول اسلامی ممکن است سبب سوء تدبیر و اتخاذ تصمیم غلط شود به گونه‌ای که نتوانیم تحلیل درستی از قضاوت‌ها داشته باشیم و به موجب این امر در انتخاب مسیر دچار مشکل شویم.

شاهرخی در ادامه بیان کرد: غرب با تکنولوژی پیشرفته‌اش شناخته می‌شود و این تکنولوژی در مسیر باورها و ارزش‌های اعتقادی غلط آن‌ها تولید شده و به کار گرفته می‌شود.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین اذعان داشت: غربی‌ها جهان را در نگاه سایرین به گونه‌ای تعریف می‌کنند که تعیین کنندگان اصلی جهان خودشان باشند و آن‌ها به جهان بگویند که چه اطلاعات یا کالاهایی مورد نیاز است.

وی جدا بودن سیاست و امور اجتماعی از ایمان و روحیه برتری طلبی غرب را از مشخصه‌های بارز غربی‌ها عنوان کرد و توضیح داد: برتری طلبی و خلق‌وخوی سلطه جویی غربی‌ها ریشه در تاریخ دارد؛ آن‌ها معتقدند آدمی برای غلبه بر ضعیفان آفریده شده است.

این مسئول تشریح کرد: انسان‌های خاور زمین از نظر غربی‌ها خردستیز، فاسد و کودک‌منش هستند اما انسان‌های اروپایی خردگرا و پاکدامن هستند، لذا در سیر طبیعی زندگی آن‌ها؛ افرادی حاکم می‌شوند که قدرت مقابل آن‌ها سقوط کند و تحت اطاعت و بندگی آن‌ها قرار بگیرد.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین اضافه کرد: با قدرت برتر می توان تعامل داشت چراکه از امتیازات ویژه‌ای برخوردار است اما در فرهنگی کنونی غرب که معتقد به استکبار و زورگویی است نمی‌توان تعامل داشت.

وی خاطرنشان کرد: قبل از سال۹۲ آمریکا به واسطه کشورهای منطقه‌ای پیغام داد ما می‌توانیم با ایران  گفت‌وگو داشته باشیم و مشکل هسته‌ای و به تبع از مشکل هسته‌ای سایر مشکلات را حل کنیم؛ اگر باهم سر میز مذاکره بنشینیم مشکلات ۱۲ ساله را در سه ماه یا کمتر حل می‌کنیم.

این مسئول در ادامه تشریح کرد: ما برای ثابت کردن حسن نیت خود سانتریفیوژها را از نوزده هزار به ده هزار کاهش دادیم و غنی سازی ۲۰درصد و فعالیت‌های اراک را متوقف کردیم و این اقدامات رمانی انجام شد که هنوز مذاکرات شروع نشده بود؛ درحالی‌که وقتی ما شرایط اعلام شده را پذیرفتیم آمریکایی‌ها اعلام کردند ما مقید به سه ماه نیستیم؛ باید مذاکره کنیم و بایدها و نبایدها را بیان کنیم.

وی با اشاره به گفته یکی از سران غربی “ما قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حسایت خاصی به اسلام نداشتیم اما امروزه به عنوان یک پدیده نحیف است که با ید مورد حساسیت برخی کشورهای دیگر هم قرار بگیرد” گفت: امروز مسلمانان به ایران نظر دارند و از آن الگوبرداری می‌کنند و ایران به مثابه یک آزمایشگاه برای آن‌هاست چراکه با تجربه موفقیت ایران کشورهای مسلمان دیگرهم جسارت پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به بیان یکی دیگر از سران غربی که عنوان کرده: “اگر ایران قبول کند با ما سر میز مذاکره بنشیند برای ما موهبت الهی خواهد بود” توضیح داد: با این کار امکان الگو قرار گرفتن ایران برای سایر ملل برداشته خواهد شد و هیبت ایران خواهد شکست؛ ما در هر امری باید نگاه بدبینانه به غربی‌ها داشته باشیم چرا که با صراحت کینه خود را اعلام کرده‌اند.

شاهرخی تاکید کرد: باید نگاه‌ها، بینش‌ها، ارزش‌ها و رفتارها دقیق و عمیق شود تا بتوانیم شاخصه فرهنگ انقلاب را درک کنیم چراکه فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها براساس باورهای ما شکل می‌گیرد.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: اگر نگاه غربی‌ها بر کشور ما حاکم شود نمی‌توانیم انقلاب اسلامی و اهداف آن را پیش بریم.

وی مطرح کرد: آیا می‌خواهید انقلاب اسلامی رسالتش را با فرهنگ غربی‎‌ها به گونه‌ای که بدترین جنگ‌ها و بیدادترین بی‌عدالتی‌ها در زمان حاکمیت این فرهنگ رخ داده است و چندین کودتا توسط آمریکا طراحی و میلیون‌ها انسان کشته‌شده‌اند پیش رود؟

شاهرخی اظهار کرد: اگراین‌گونه است چه ضرورتی داشت ما۳۶هزارشهید نخبه جوان را در ترور، ۶۰۰هزار شهید برای پیروزی انقلاب و۳۰۰ هزار شهید را در دفاع مقدس از دست دهیم .

وی با اشاره به سخنی از امام (ره) «اگر من در بین شما باشم یا نباشم نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد» گفت: اگر انقلاب به دست نااهلان بیفتد از مسیر خود خارج می‌شود و از این طریق سلطه سیاسی حاصل شده و طراحان سلطه افراد گماشته خود را در مصدر امور قرار می‌دهند (اشاره به نخست وزیری بنی صدر)

این مسئول با تذکر بر هوشیاری در مقابله نقشه های شوم دشمنان عنوان کرد: غربی‌ها با حربه به هم‌ریختگی اقتصاد کشور، گسترش ناهنجاری‌های اخلاقی، کاهش وحدت بین مردم و عالمان دینی، تردید در اعتقادات دینب ، تلاش برای برداشتن چادر از سر زنان مسلمان، کمرنگ کردن حضور مردم در مساجد، گسیل کردن مزدوران در اطراف مسئولان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده می کند

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در ادامه افزود: غربی‌ها قصد به چالش و ضریه به کشور ما را دارند چرا که فکر می کنند شناخت کاملی از ما دارند و اگر شناخت ما از طرف مقابل کامل نباشد و به آنها اعتماد کنیم قطعا دچار فریب و ضربات جبران ناپذیری خواهیم شد.

شاهرخی ابرازکرد: نقش این مجامع متشکله دانشجویی این است که در همه اوضاع آگاهانه و با انگیزه تحولات کشور و منطقه را رصد کنند و با مطالبه‌گری و ترویج گفتمان امام (ره) و مقام معظم رهبری اجازه ندهند غربی‌ها به اهداف خود برسند.

وی با تاکید بر ارتقاء سطح بینش و بصیرت سیاسی در دانشجویان گفت: نگاه ما به بسیج دانشجویی به عنوان افسران جنگ نرم این است که نباید اجازه دهند خللی در باورهایشان ایجاد شود، چرا که هدف غربی‌ها در جنگ نرم مورد هدف قرار دان باورهای اعتقادی و ملی ماست.

این مسئول با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی و طرح ولایت توسط بسیج دانشجویی گفت: نیروی انسانی به عنوان سرمایه پایدار در اقتصاد مقاومتی مطرح است و دانشجویان باید مجهز به بصیرت، دانش و آگاهی باشند و با حضور جوامع دانشجویی در طرح‌های اقتصاد مقاومتی و اطلاع یافتن از اوضاع مردم مناطق محروم؛ بتوانند با کسب آمادگی لازم در برنامه های اجرایی به عنوان مدیران آینده، تصمیم مناسبی برای اداره کشور بگیرند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/گ۱/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار