ایجاد تعاونی راهکار اصلی اشتغال‌زایی در کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96399
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاكيد كرد
شاخص : معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قزوين گفت: تعاوني ها نزدیک‌ترین و ارزان قیمت‌ترین راهکار براي اشتغال‌زايي در کشور است.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، برای راه‌اندازی یک واحد گلخانه توت فرنگی در آبیک که با حضور سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان استانی افتتاح شد ۱۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

در این گلخانه یک هکتاری سالانه ۴۰ تن توت‌فرنگی برداشت می‌شود. این واحد همچنین برای ۱۱۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

کلانتری در این مراسم تعاونی را نزدیک ترین و ارزان قیمت‌ترین راهکار جهت ایجاد شغل در کشور دانست و گفت: درحال حاضر در کشور  یکصد هزار تعاونی فعال وجود دارد که یک میلیون و ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است.

این مسئول اظهار کرد: بزرگترین بازار مصرف کشور در دست تعاونی‌ها است و از طریق تعاونی ها اقلام مصرفی توزیع می شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی امروز و توجه به اقتصاد مقاومتی و به ویژه درحوزه اشتغال تعاونی ها می توانند نقش موثری ایفا کنند.

بازدید از تعاونی های دانشگاه غیرانتفاعی علامه، نگین پرداز و ظریف پرشین لیا که به ترتیب در حوزه آموزش، خدمات شبکه ای و صنعت به فعالیت می پردازند، از دیگر برنامه‌های سفر یکروزه معاون وزیر امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان قزوین بود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار