ایجاد شکاف بین نسل‌های اول تا سوم انقلاب از شیوه‌های جدید دشمن/ عده‌ای در داخل کشور اجیر شده‌اند تا چهره منفور آمریکا را به صلح‌طلبی بزک کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 79073
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰
فرمانده سپاه ناحیه قزوین در گفتگو با شاخص تاکید کرد:
شاخص : فرمانده سپاه ناحیه قزوین گفت:چهره استکباری و ستیزه‌جوی آمریکا برای مردم انقلابی ایران آشکار است مگر برای عده‌ای خودباخته و اجیرشده از سوی دشمن.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، عباس کاظمی فرمانده سپاه ناحیه قزوین روز گذشته در حاشیه مراسم استکبارستیزی ۱۳ آبان با بیان اینکه ۳ حادثه مهم در این روز رخ داده، گفت: با گذشت ۳۷ سال از عمر انقلاب اسلامی همواره شاهد شرارت‌های دشمن به سرکردگی آمریکای جهان خوار هستیم.

وی با با اشاره به تبعید امام راحل(ره) به ترکیه در آبان سال ۱۳۴۳، افزود: به خاک و خون کشیدن دانش‌آموزان مسلمان در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی توسط رژیم پهلوی در ۱۳آبان سال۱۳۵۷، دومین حادثه تاریخی این روز است.

فرمانده سپاه ناحیه قزوین ادامه داد: چنین اقدامات جنایت کارانه‌‌ای در همان سال بعد از تهران، در شهرهای دیگری مانند قزوین طرح ریزی و منجر به شهادت عده‌ای کودک و نوجوان شد.

این مسئول ابراز کرد: دانشجویان پیرو خط امام با شناخت عمیق راه و هدف بنیان گذار انقلاب، دست به اقدامی زدند که تبدیل به نقطه عطفی در تاریخ سیاسی جمهوری اسلامی ایران شد.

کاظمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع خانواده‌های شهدای هفتم تیر، اظهار کرد: بزرگداشت، یادآوری و انعکاس بدون انحراف تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی توسط تمام فعالان فرهنگی که دغدغه انتقال پیام انقلاب به نسل امروز را دارند از تاکیدات صریح مقام معظم رهبری بود.

وی با تاکید بر هدایت صحیح نوجوانان و جوانان بیان کرد: آرام آرام به سمتی در حال حرکت هستیم که می‌بایست امور کشور را به نسل جدید واگذار کنیم و اگر جوانان و نوجوانان به درستی هدایت و آگاه شوند قطعا در پذیزش مسئولیت های بزرگ در مسیر حرکت انقلاب اسلامی دچار انحراف و تزلزل نخواهند شد.

ایام‌الله‌ها مورد طمع دشمن قرار گرفته است

فرمانده سپاه ناحیه قزوین در توضیح تکنیک های جدید نفوذی دشمن، عنوان کرد: ایجاد شکاف بین نسلهای اول تا سوم انقلاب از شیوه‌های جدید دشمن است که برای آن طراحی و سرمایه گذاری جدی کرده‌اند.

این مسئول در باب شناخت جریانات جدید انحراف تاریخ انقلاب، یادآور شد: یکی از این جریانات سخن نقل شده از مشاور فرهنگی رئیس جمهوراست مبنی براین‌که “چه لزومی دارد ۳۱ شهریور آغاز جنگ تحمیلی را هفته دفاع مقدس بنامیم؟! بهتر است برای نشان دادن ایران به عنوان صلح طلب، پایان جنگ یعنی پذیرش قطعنامه را به عنوان هفته دفاع مقدس بنامیم” که البته این اظهارات تکذیب شد.

کاظمی با بیان عواملی که فضای انحرافی را برای نسل جدید باورپذیر کرده است، هشدار داد: اشتغال به کارهای دنیوی، دوری از بصیرت دینی، کوتاهی در انتقال صحیح تاریخ انقلاب در کتب آموزش و پرورش و ضعف اساتید دانشگاهی در تدریس، ریشه انقلاب اسلامی را سست میکند.

وی در خصوص اهمیت منطقه غرب آسیا در صنعت راهبردی و امنیت ملی آمریکا، ابراز کرد: امروزه عمده قوای سیاست خارجه آمریکا به طور مستقیم در مواجه با جمهوری اسلامی و به شیوه غیر مستقیم مواجه با دامنه نفوذ جمهوری اسلامی با تجاوز به کشورهای جهان اسلام در دستور کار او قرار گرفته است.

چرا مرگ بر آمریکا؟!

فرمانده سپاه ناحیه قزوین با بیان اعمال نفوذی آمریکا از بدو پیروزی انقلاب تا کنون، اظهار کرد: عده ای اجیر شده اند تا چهره صلح طلب از آمریکا به نمایش بگذارند.

این مسئول افزود: آمریکا در صدد است از راه مطبوعات، رسانه های ماهواره‌ای و شبکه های اجتماعی در اذهان ملت ایران رخنه و کار انقلاب اسلامی را پایان یافته بداند.

کاظمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه، گفت: انقلاب امری مقطعی نبوده، بلکه مستمر و دائمی است و آنچه در مواجه و دشمنی با آمریکا مطرح میکنیم در چارچوب قانون اساسی است.

وی از فاجعه منا به عنوان حادثه‌ای عجیب یاد کرده و خاطرنشان شد: بعد از کشتار هزاران حاجی، آمریکایی که ادعای مدافع حقوق بشر دارد دم بر نیاورد.

فرمانده سپاه ناحیه قزوین حمایت از گروهک منافقان را یکی دیگر از اقدامات استکبار جویانه آمریکا دانست و ابراز کرد: زمانی که مردم مظلوم عراق به وجود پایگاه منافقان در کشور خود اعتراض می‌کنند آمریکا آشکارا از این گروهک دفاع می‌کند.

آمریکا نقطه عطف حمایت از شرارت‌ها

این مسئول با اشاره به اعتراف هیلاری کلینتون به حمایت و راه اندازی گروهک داعش توسط آمریکا، تشریح کرد: ابوبکر البغدادی دست آموز سازمان جاسوسی سیا بوده و این گروهک برای نفوذ به ایران در ۳ کشور لبنان ، سوریه و عراق تجهیز شده است.

کاظمی با اشاره به هجمه رسانه‌ای استکبار برای استحاله فرهنگی و دینی جوانان انقلاب اسلامی افزود: آمریکا کانون و نقطه عطف حمایت و هدایت گروه های سلطنت طلب و افراد خائن و جنایتکار داخلی و خارجی است.

وی در خصوص جریان‌های تندرو وهابی و تروریستی بیان کرد: حمایت مستقیم از گروه های تجزیه طلب قومی و مذهبی مانند پژاک در مرزهای غربی و شمال غربی ایران که هزینه های سنگینی بر جمهوری اسلامی وارد میکنند از دیگر شرارت‌های آمریکا است.

فرمانده سپاه ناحیه قزوین افزایش شدید تولید مواد مخدر در افغانستان بعد از حضور آمریکا در این کشور را نگران کننده دانست و گفت: آمریکا به پناه‌گاهی برای غارت‌گران بیت المال تبدیل شده است.

این مسئول با هشدار این‌که عده‌ای از دستگاه و منبر حضرت سیدالشهدا برای تطهیر دست دادن با آمریکا استفاده می‌کنند، اضافه کرد: عده ای با استفاده از تریبون جمهوری اسلامی ایران به معرفی آمریکا به عنوان صلح طلب و دوست ایران اقدام می‌کنند.

کاظمی در رابطه با بلوکه شدن اموال جمهوری اسلامی ایران از زمان پهلوی تاکنون توسط دولت ایلات متحده امریکا توضیح داد: بعد از ۱۳ آبان طی قراداد الجزایر آمریکا متعهد شد در قبال آزادی گروگان‌هایش در ایران، اموال جمهوری اسلامی ایران را آزاد سازد اما با پیش‌دستی ایران و آزادی آن‌ها  ، آمریکا به عهد خود وفا نکرد.

وی با تاکید بر دشمنی آمریکا با ایران عنوان کرد: مجلس نمایندگان آمریکا طی مصوبه‌ای دولت ایالت متحده را موظف به برداشت ۴۶ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران قبل از هر گونه رفع تحریم‌ها کرده است؛ این مبلغ به بهانه دریافت غرامت جنگ آمریکا و لبنان در ۳۴ سال پیش است.
کاظمی در پایان تاکید کرد: چهره استکباری و ستیزه جوی آمریکا برای توده مردم انقلابی ایران آشکار است مگر برای عده‌ای خود باخته و اجیر شده از سوی دشمن که همانند کبک سر بر داخل برف کرده اند و از حقیقت به هر دلیلی متواری هستند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار