ایجاد یک هزار و ۶۹۴ شغل در بخش کشاورزی استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108290
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خبر داد:
شاخص : رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : طی چهار ماهه گذشته سالجاری ؛ یک هزار و 694 شغل در بخش کشاورزی ایجاد شده است .

به گزارش شاخص، نیاز علی ابراهیمی پاک در جلسه کمیته اشتغال سازمان اظهار کرد:  یک هزار و ۶۹۴ اشتغالزایی در بخش کشاورزی استان ایجاد شده که از این میزان شهرستان قزوین ۳۲۸ ، البرز ۱۰۳ ، آبیک ۱۹۶ ، آوج ۱۸۸ ، تاکستان ۵۱۷ و بوئین زهرا ۳۶۲ اشتغالزایی ایجاد شده است .
وی افزود : بر این اساس تاکنون ۴۴ درصد از تعهدات اشتغال استان در بخش کشاورزی در سالجاری تحقق یافته است .
این مسئول در ادامه گفت:  تاپایان سال جاری باید توسط سازمان جهادکشاورز ی استان ۳ هزار و ۸۶۲ شغل در بخش کشاورزی ایجاد می شود که تاکنون حدود ۱۶۹۴ شغل ایجاد شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد : نظام صنفی کشاورزی نیز می تواند با عضویت جدید علاوه بر ارائه خدمات بیمه ای و کشاورزی نقش بسزایی در توسعه بخش داشته باشد.
ابراهیمی پاک با اشاره به واحدهای نیمه فعال بخش کشاورزی در استان گفت : پرداخت تسهیلات بانکی و همچنین رفع موانع واحدهای نیمه فعال و نیمه تمام ضمن افزایش تولید ، اشتغال را نیز به دنبال خواهد داشت .
وی تاکیدکرد : با شرایط ایجاد شده می توان با پرداخت تسهیلات واحدهای غیر فعال و نیمه تمام کشاورزی را فعال کرد .
ابراهیمی پاک گفت : در حال حاضر ۱۰۷۷ واحد نیمه تمام زیر بخش کشاورزی وجود دارد که این واحدها بیش از ۱۵ هزار و ۳۶۷ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که با راه اندازی این واحدها ۱۰ هزار و ۲۷۹ شغل جدید در استان ایجاد خواهد شد .
وی اضافه کرد: این واحدها در بخش های دام و طیور ، گلخانه و قارچ و صنایع تبدیلی و تکمیلی است .
ابراهیمی پاک خاطر نشان کرد: همچنین تاکنون ۶۶۵ واحد تولیدی در بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات درسامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند .
وی افزود : از این تعداد پرونده ثبت شده تاکنون ۶۳ مورد در کارگروه استانی با مبلغ کل تسهیلات ۳۱۷ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال تصویب شده است .
ابراهیمی پاک تاکید کرد : باید شرایط و بستر لازم را برای جذب سرمایه گذار در بخش کشاورزی فراهم کرد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار