ایده‌ جالب پمپ بنزین در اصفهان+عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88475
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
شاخص : شهردار اصفهان گفت: در راستای کاهش آلودگی هوا جایگاه‌های کوچک بنزین با ایده‌های نو به اصفهان آمد.

به گزارش شاخص نیوز و به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به خدمات شهرداری و بهره‌برداری از طرح‌های مختلف شهری برای رفاه شهروندان اصفهانی گفت: احداث جایگاه‌های کوچک سوخت‌رسان برای نخستین بار در کشور به تعداد ۵۰ جایگاه نیز با حمایت شهرداری اصفهان و در راستای بهبود کیفیت هوای شهر در حال انجام است.

وی اظهار کرد: رنج شهروندان اصفهانی ناشی از آلودگی هوا و محیط‌زیست ما را بر آن داشت که جدا از پیگیری حقوق شهروندان اصفهانی از دستگاه‌های مربوطه، اقداماتی عاجل در بهبود کیفیت محیط‌زیست اصفهان به عمل آوریم.

وی با بیان اینکه نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد بخشی از آلودگی کلان‌شهرها ناشی از تردد خودروها در سطح شهر است، ادامه داد: یکی از راه‌های کاهش تردد مردم در سطح شهر، کاهش مسیر برای سوخت‌گیری خودروها یا افزایش جایگاه‌های سوخت است.

شهردار اصفهان افزود: چنانچه میزان سوخت‌گیری هر خودرو را به طور میانگین ۲۰ لیتر فرض کنیم، حدود ۱۰۰ هزار خودرو روزانه به جایگاه‌های سوخت‌گیری مراجعه می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به پراکندگی جایگاه‌های سوخت و میزان توقف در ترافیک جایگاه‌ها هر فرد برای سوخت‌گیری به اجبار مسافتی اضافی می‌پیماید که خود باعث ترافیک و آلودگی هوا می‌شود.

افزایش کیفیت هوای اصفهان، هدف اصلی احداث جایگاه‌های کوچک سوخت‌رسان است

جمالی‌ن‍‍ژاد با اشاره به‌ قدیمی بودن جایگاه‌های سوخت کنونی، عدم بهره‌گیری از نوآوری‌های این صنعت و نیاز روزافزون شهر به جایگاه‌های سوخت اظهار کرد: هدف احداث جایگاه‌های کوچک سوخت‌رسان در شهر، ایجاد تعادل بین نیاز شهروندان به جایگاه‌های سوخت و همچنین افزایش کیفیت هوا است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی وضعیت نابسامان هوای شهر مدت‌هاست ذهن مدیران شهر را درگیر کرده است، تصریح کرد: شرکتی که طرف قرارداد شهرداری قرار گرفته، اختراع خود را به ثبت رسانده است و تولید این محصول از این جهت اهمیت دارد که بخار بنزین توسط سیستمی که روی نازل تعبیه شده مکش می‌شود و دوباره به صورت بنزین در می‌آید که این موضوع سبب صرفه‌جویی در مصرف بنزین خواهد شد و به دنبال آن هوایی پاک‌تر را به همراه دارد.

شهردار اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: صرفه‌جویی در مصرف سوخت و انرژی به دلیل کاهش سفرهای درون شهری و ترددهای اضافه جهت سوخت‌گیری، کمک به کاهش آلودگی هوا به علت تجهیز جایگاه‌ها‌ به سیستم بازیافت بخارات بنزین که در طولانی‌مدت موجب کاهش آمار بیماری‌ها خواهد شد و کاهش زمان سوخت‌گیری و به تبع آن کوتاه شدن صف جایگاه‌ها، مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح به شمار می‌روند.

جمالی‌نژاد حداقل زمین مورد نیاز، متناسب بودن طرح جایگاه‌ها با سیما و منظر شهری، اجرای سریع، جلوگیری از انتشار بخارات بنزین از باک خودروها و نیز از مخزن جایگاه‌ها به هوا و همچنین عدم ریزش بنزین، بالا بودن ضریب ایمنی، انطباق با استانداردهای روز دنیا، بهره‌مندی از سیستم پردازش‌کننده کیفی و کمی بنزین به صورت آنلاین و مستمر با مرکز و ارتباط آن با مراکز پخش فرآورده‌های نفتی که امکان اعمال مدیریت کیفی بر عرضه سوخت را فراهم می‌کند و ایجاد اشتغال برای ۱۵۰ نفر در فاز نخست و ۲۳۰ نفر پس از عملیات اجرایی و دائم که در شرایط رکود موجود قابل توجه است را از مهم‌ترین ویژگی‌های طرح جایگاه‌های سوخت‌رسان کوچک و مدرن برشمرد.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار