ایران امروز در اوج قدرت و آمادگی نظامی قرار دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55765
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۲۱
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین:
شاخص : فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی قزوین گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از توان دفاعی خوبی برخوردارند تا در هر زمان و مکان از کشورشان دفاع مقتدرانه و بصیرتی را نشان دهند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، امیر عبدالرضا شهری با اشاربه به ۲۹ فروردین روز ارتش، اظهار کرد: مراسم روز ارتش به مانند سال‌های قبل با رژه نیروهای مسلح آغاز می‌شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین؛ گلباران گلزار شهدا، حضور در میعادگاه ‌های نماز جمعه و تجلیل از بازنشستگان و سربازان نمونه ارتش را در دیگر برنامه‌های این روز عنوان کرد.

این مسئول دست‌یابی ارتش به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و تسلیحات نظامی، در سایه اتکا به ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها جوانان و دانشگاهیان را یکی دیگر از اقدامات ارتش جمهوری اسلامی برشمرد و افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از توان دفاعی خوبی برخوردارند تا در هر زمان و مکان از کشورشان دفاع مقتدرانه و بصیرتی را نشان دهند.

امیر شهری با اشاره به دوران دفاع مقدس، گفت: جمهوری اسلامی با تمام توان در مقابل ارتش تا دندان مسلح عراق ایستادگی و در سایه همدلی و مشارکت مردم در مقابل تهاجم وحشیانه رژیم بعثی مقاومت کرد.

وی تصریح کرد: تعداد شهدای لشگر ۱۶ زرهی که تحت پوشش هستند در استان‌های قزوین، زنجان و گیلان ۴هزار و ۱۰۷ نفر است که در استان قزوین تعداد آن‌ها به ۲هزار و ۹۷۵ نفر می‌رسد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین یادآور شد: این لشگر ۱۰ هزار و ۱۵۸ نفر جانباز نیز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که تعداد جانبازان بالای ۷۰ درصد مجروحیت در قزوین ۲۲ نفر و تعداد آزادگان یک هزار و ۱۰۰ نفر در لشگر ۱۶ زرهی استان قزوین است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار