ایران قهرمان کشتی آزاد جوانان جهان شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66352
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۱۷
شاخص : نماینده وزن 120 کیلوگرم کشورمان با شکست در دیدار نهایی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان به مدال نقره رسید و تیم ایران عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد.

به گزارش سرویس ورزشی شاخص، در ادامه رقابت‌های چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان که از ساعت ۱۰ صبح یکشنبه به وقت محلی در شهر سالوادور داباهیا برزیل آغاز شد نماینده وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشورمان با شکست مقابل حریف آذربایجانی در فینال به مدال نقره بسنده کرد کرد. طاهری سال گذسته نفر سوم جوانان جهان شده بود.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم امین طاهری در دور نخست با نتیجه ۱۶ بر ۶ مقابل تایکی یاماموتو از ژاپن به برتری دست یافت. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۵ بر ۲ از سد کریستوف راول از روسیه گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. طاهری در این مرحله نیز با نتیجه ۷ بر ۲ یونس دِدِه از ترکیه را شکست داد و فینالیست شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۱۴ بر ۳ مغلوب سعید گامیدوف از آذربایجان شد و به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن ۱۴ کشتی گیر حضور داشتند.

پیش از این هم مجتبی گلیج در ۸۴ کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شده بود و محمد نامجو مطلق در وزن ۵۵ کیلوگرم، با شکست در دیدار رده بندی پنجم شد. در وزن ۶۶ کیلوگرم هم جمال عبادی از گردونه مسابقات کنار رفته بود.

 

چهار آزادکار وزن اول کشورمان نیز در روز گذشته موفق به کسب یک مدال طلا و سه نقره شدند که ایمان صادقی در ۶۰ کیلوگرم به مدال طلا رسید و علیرضا گودرزی در ۵۰، رضا مظفری در ۷۴ و سیدایمان حسینی در ۹۶ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند.

تیم ایران که پیش از برگزاری مسابقات رده بندی و فینال قهرمانی خود را مسجل کرده بود با پایان رقابت های چهار وزن دوم با کسب ۲ مدال طلا، ۴ نقره و ۶۲ امتیاز از عنوان قهرمانی سال گذشته که بعد از ۱۹ سال بدست آمده بود دفاع کرد تا ایران با هدایت محمد طلایی برای نخستین بار در تاریخ کشتی، دو سال متوالی عنوان قهرمانی جوانان جهان را از آن خود کرده باشد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:  فارس

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار