Iranjb.ir

ایران یکی از محورهای وحدت امت اسلام / هفته وحدت بیانگر مبارزه با نژاد پرستی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87392
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲:۳۲
مدیر حوزه علمیه قزوین تاکید کرد:
شاخص : مدیر حوزه علمیه قزوین با اشاره به اینکه ایران یکی از محورهای وحدت امت اسلام است، تاکید کرد: وحدت جهان اسلام سبب اصلاح و تقویت جامعه اسلامی و ایستادگی مسلمانان در برابر استکبار می‌شود.
download (2)

حجت الاسلام علی عباسی مدیر حوزه علمیه قزوین صبح امروز در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) و با اشاره به اهمیت هفته وحدت اظهار کرد: وحدت امت اسلامی یکی از آموزه‌های دینی است که در قرآن کریم توجه و سفارش زیادی به آن شده است.

وی افزود: وحدت امت اسلامی موجب یکپارچگی و تقویت نیروهای پراکنده خواهد شد که این امر برای پیشبرد اهداف جامعه در راستای مصلحت مسلمانان و جامعه دینی ضروری است.

مدیر حوزه علمیه قزوین با اشاره به ضرورت قرار گرفتن مسلمانان و مستضعفان زیر یک پرچم واحد، گفت: اگر مسلمانان وحدت همگانی داشته باشند قطعا به اهداف خود دست خواهند یافت.

عباسی یادآوری کرد: وحدت در روز ۲۲بهمن، روز قدس و اجتماع بزرگ اربعین حسینی همگی بیانگر وحدت جهانی امت اسلامی و نشان دهنده شکوه و عظمت مسلمانان است.

وی با بیان اینکه وحدت سبب اصلاح و تقویت جامعه اسلامی است ابراز کرد: زمانی که دشمنان شاهد وحدت مسلمانان باشند از ظلم و استکبار علیه جامعه اسلامی دست برمی‌دارند.

این کارشناس با اشاره به محورهای لازم برای ایجاد وحدت، بیان کرد: قرآن یکی از مهم‌ترین مولفه‌های وحدت است چرا که همه مسلمانان این کتاب آسمانی را قبول داشته و مورد حکمیت خود قرار می‌دهند.

عباسی با بیان اینکه داشتن وحدت نیازمند انگیزه‌های مشترک است، اضافه کرد: وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) و آموزه‌های آن حضرت یکی دیگر از نقاط مشترک و محورهای اصلی ایجاد وحدت میان مسلمانان است؛ خانه خدا و قبله یکسان هم می‌تواند نقطه اتصال جامعه اسلامی به یکدیگر باشد.

این مسئول در حوزه علمیه با اشاره به اینکه تفرقه و قومیت‌گرایی باعث اختلال در امنیت ملی می‌شود، تصریح کرد: دشمنان مشترک مسلمین همواره با ایجاد تفرقه و پراکندگی بین مسلمانان در راستای تحقق اهداف شوم خود تلاش می کنند.

این کارشناس با تاکید بر اینکه هفته وحدت نمونه‌ای از مبارزه با نژاد پرستی است، ادامه داد: البته کشور ایران هم می‌تواند محوری برای وحدت باشد چرا که حتی غیر مسلمان‌ها هم در اینجا دارای امنیت و هویت هستند.

عباسی در پایان با اشاره به اینکه مباحث اختصاصی ادیان در حوزه علما و مجتهدان قرار دارد، تاکید کرد: مردم برای حفظ وحدت جامعه باید به نقاط مشترک هم بپردازند و از دامن زدن به برخی اختلافات دینی و مذهبی پرهیز کنند .

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • لبخند رضایت شهروندان سختی‌ها را از یادمان می‌برد/ مسوولین وضعیت کارکنان قراردادی و پیمانی را ساماندهی نمایند
 • آغاز رقابت‌های لیگ واترپلوی نوجوانان کشور در قزوین
 • میزان امید به زندگی در شهروندان قزوینی ۲سال بالاتر از میانگین کشوری است
 • مسئولین به سختی پاسخگوی مردم هستند/ ایجاد اشتغال برای جوانان در اولویت باشد
 • راه‌اندازی خانه جوان تا پایان امسال در قزوین
 • بسیاری از آسانسورهای قزوین تأییدیه ایمنی ندارند/ برای پلمپ آسانسورها دستور دادستان نیاز است
 • مشارکت ۷۰ درصدی خیرین استان در مدرسه سازی
 • تلاش برای جذب حداکثری مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی
 • کسب تندیس برترین مرکز فنی توسط صداوسیمای مرکز قزوین در سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه
 • بافت‌های فرسوده شهر مانع جمع‌آوری مکانیزه پسماند‌ها/ روزانه ۲۶۰تن پسماند خانگی در قزوین جمع‌آوری می‌شود
 • ۴۰ هزار قطعه مرغ تخم‌گذار در تاکستان تلف شد
 • حادثه پلاسکو به روز پنجم رسید/کشف ۴پیکر از زیر آوارهای طبقه منفی یک+ عکس
 • آخرین اخبار