ایستادگی مقابل استکبار از مبانی فکری امام خمینی(ره)/ واقعه ۱۵ خرداد در حافظه تاریخی ملت ایران ماندگار است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 137387
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۲۴
برادر شهید چمران در قزوین عنوان کرد
شاخص : رییس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه ایستادگی مقابل استکبار از اصول مبانی فکری امام خمینی(ره) است گفت: واقعه ۱۵ خرداد در حافظه تاریخی ملت ایران ماندگار است

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، دکتر مهدی چمران رییس شورای شهر تهران، شب گذشته(یکشنبه) در مراسم سالگرد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در مسجد امام خمینی(ره) قزوین با اشاره به تلاقی ۱۵ خرداد و رحلت امام راحل اظهار کرد: امام خمینی(ره) در رابطه با واقعه ۱۵خرداد که آغازگر پیروزی انقلاب اسلامی و حرکتی فراموش نشدنی است، سخنان والا و ارزشمندی برای مردم بیان کردند.

وی با بیان اینکه حادثه ۱۵ خرداد در حافظه تاریخی ملت ایران ماندگار خواهد ماند، افزود: من در بازار تهران شاهد حوادث این روز بودم و شهدای بسیاری را در این واقعه به دوش کشیدم که حقیقتی فراموش نشدنی است.

این مسوول تصریح کرد: امام خمینی(ره) به دنبال برپایی یک جامعه اسلامی بود که این هدف تنها با ایجاد یک حکومت اسلامی برپایه احکام اسلامی میسر می شد؛ لذا ایشان بسیار عمیق و ریشه ای به مسایل می اندیشیدند.

وی در ادامه گفت: فقها و علمای بسیاری همچون میرزای شیرازی در طول تاریخ برای ایجاد حکومت اسلامی تلاش کردند؛ اما به دلیل حاکمیت مستبد که به ظاهر مسلمان بود اما در واقعیت ظلم‌ و فساد بسیاری مرتکب می شد، این امکان وجود نداشت.

این کارشناس سیاسی بیان کرد: امام راحل خروج شاه از ایران را لازمه بنای حکومت اسلامی می‌دانستند تا بتوانند از طریق ابزار حکومت، مبانی اسلام را در ایران پیاده کنند.

چمران تشریح کرد: حکومت اسلامی برای پیاده سازی احکام الهی باید دارای مرجع دینی و حاکم اسلامی همچون امام خمینی(ره) باشد که این رهبری اسلامی به هیچ وجه قابل قیاس با رنسانس و حکومت کاردینال ها در غرب نیست.

وی با بیان اینکه انقلاب‌ها در جهان براساس ایدیولوژی، رهبری و امکانات شکل می گیرد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی برخلاف تمامی انقلا‌ب‌های کمونیستی و سرمایه‌داری فاقد یک مکتب مادی و دارای ایدیولوژی دینی و اسلامی بود.

رییس شورای شهر تهران اضافه کرد: امام خمینی(ره) یک عالم ربانی الهی، مرجع تشیع و به دور از تزویر، قدرت و سلطنت است که از نگاه ایشان سلاح و امکانات در انقلاب اسلامی اعتقادات و شهادت طلبی بود.

وی عنوان کرد: شهید چمران بنا بر دستور امام خمینی(ره) دیگر به لبنان سفر نکرد؛ زیرا امام راحل معتقد بودند اگر انقلاب اسلامی به درستی شکل گیرد کشورهای دیگر نیز از سلطه خارج می شوند.

چمران تاکید کرد: عربستان امروز از کشورهایی همچون آمریکا سلاح خریداری کرده و با پول مسمانان، برخی دیگر از مسلمانان کشته می شوند؛ در این شرایط وهابیان تا جایی پیش رفته‌اند که مردم بی دفاع را به خاک و خون می کشند.

وی با بیان اینکه امام راحل مردم را ولی نعمت انقلاب می‌دانست و به آنها عشق می‌ورزید، گفت:امام خمینی بلافاصله پس از پیروزی انقلاب نهادها و کمیته‌های مردمی از جمله قوای سه گانه و مجلس شورای اسلامی را برای خدمت رسانی به مردم تشکیل دادند.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه تا به امروز امام راحل را به خوبی نشناخته ایم، ابراز کرد: ایشان فردی ساده زیست و یک انقلابی واقعی بود که تکلیف شرعی را فدای هیچ کاری نمی کرد، آنگونه که جانشین خود را عزل کرد.

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) به ما آموخت که همواره باید به آینده امیدوار بود؛ لذا امروز ما با تکیه بر افراد با تجربه و مهندسان خود می توانیم در برابر دشمنان بایستیم و سلاح و امکانات شیعه واقعی شهادت است.

رییس شورای شهر قزوین خاطرنشان کرد: هم اکنون با عدل و عدالت واقعی در حکومت اسلامی فاصله داریم؛ اما اگر در مسیر درست به دنبال نایب امام زمان و ولی امر مسلمین حضرت آیت‌اله خامنه‌ای و با اتکا به توانایی های خود حرکت کنیم، بدون شک خداوند نیز ما را یاری خواهد کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار