اینترانت ملی بهترین راهکار مدیریت فضای مجازی است
کد خبر: 106426
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
رییس پلیس فتای استان:
شاخص : رییس پلیس فتای استان قزوین گفت: ایجاد اینترانت ملی و پیشرفته یکی از راهکارهای اصلی مدیریت فضای مجازی است.

سرهنگ فخرالدین توکلی رییس پلیس فتای استان قزوین صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به نظارت گسترده کشورهای اروپایی بر فضای مجازی اظهار کرد: بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا و انگلیس اقداماتی را در خصوص فیلتر کردن سایت‌ها با محتوای غیر اخلاقی انجام داده‌اند.

وی در ادامه اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد تارنماهای غیراخلاقی در انگلیس فیلتر شده‌اند و همچنین راه اندازی کمپین ترک اعتیاد اینترنتی از سیاست‌های آمریکا است.

این مقام مسئول تصریح کرد: بسیاری از کشورها در زمینه سیاسی تدابیری شدیدی را انجام می‌دهند مانند کشور انگلیس که در یک دوره انتخاباتی ریاست جمهوری شبکه اجتماعی تلگرام و فیسبوک را فیلتر کرد.

رییس پلیس فتای استان با اشاره به ضرورت مدیریت رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی ابراز کرد: در صورت اجرای مدیریت این شبکه‌ها از سنین پایین به ویژه در مکان‌های عمومی مانند مدارس، نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت.

توکلی ایجاد اینترانت ملی و پیشرفته را از دیگر راهکارهای مدیریت فضای مجازی دانست و گفت: ورود نهادهای مرتبط در جهت مدیریت این موضوع می تواند موثر باشد.

وی با اشاره به آثار مخرب فضای مجازی عنوان کرد: برداشت غیرمجاز، مزاحمت‌های اینترنتی و نشر اکاذیب از پیامدهای منفی و مخرب شبکه های مجازی است.

این مسئول بیان کرد: شبکه‌های مجازی تاثیر جبران ناپذیری در گسترش بزه‌های اجتماعی دارند، جرائم فضای مجازی به سرعت بر روی شخصیت فرد اثر گذاشته و با توجه به اینکه این شخصیت جزئی از اجتماع است تاثیرات سوء بر اجتماع و اطرافیان این فرد می‌گذارد.

توکلی در پایان خاطرنشان کرد:  مسئولین با توجه به اهمیت موضوع و دستور مقام معظم رهبری در حال برگزاری و بررسی زمینه مدیریت فضاهای مجازی هستند و موظفند که این فضا را به نحو احسن مدیریت کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار