این تصویر، نگاه مردم جهان به ایدز را تغییر داد + تصویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69404
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
شاخص : گفته می شود این تصویر که بعدها در مجله Life منتشر شد و سپس در کمپین تبلیغاتی یک شرکت تولید پوشاک مورد استفاده قرار گرفت، چهره بیماری ایدز را تغییر داد.

به گزارش پایگاه شاخص ، در حدود ۲۵ سال پیش «دیوید کربای» در سن ۳۲ سالگی در بستر بیماری از دنیا رفت. کربای تقریبا در پایان راه مبارزه خود با ویروس ایدز یا HIV بود که یک دانشجوی روزنامه نگاری با نام «ترز فریر» تصویر زیر را از او تهیه کرد:

این عکس نشان می دهد که در واپسین روزهای زندگی کربای، نگاه او چگونه تهی از فروغ است. در نظر بسیاری اضطراب و سردی حاکم بر این تصویر، روایتی از تراژدی عالمگیر ایدز است که در زمانه ما میلیون ها نفر در سراسر جهان به آن مبتلا شده اند.
گفته می شود این تصویر که بعدها در مجله Life منتشر شد و سپس در کمپین تبلیغاتی یک شرکت تولید پوشاک مورد استفاده قرار گرفت، چهره بیماری ایدز را تغییر داد.
این تصویر، نگاه مردم جهان به ایدز را تغییر داد + تصویر
زمانی که این تصویر منتشر شد، دانش و آگاهی عمومی درباره بیماری ایدز و ویروس HIV اندک بود. بسیاری بر این گمان بودند که قربانیان این بیماری فقط همجنسگرایان هستند و افراد کمی از خطر و خسارت های غیرقابل اجتنابی که در کمین یک خانواده قربانی بیماری ایدز است، باخبر بودند. اما این تصویر شرایط را تغییر داد و باعث افزایش آگاهی جهانیان درباره این بیماری شد.
انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار