این دختر در قطار زندگی می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67841
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۹
شاخص : اين دانشجوي آلماني، در بهار امسال قيد آپارتمانش را زد. مولر مي‌گويد: ماجرا از يک جروبحث با صاحب خانه شروع شد. همان موقع تصميم گرفتم که ديگر نمي‌خواهم آنجا زندگي کنم، و بعد به اين نتيجه رسيدم که در واقع ديگر نمي‌خواهم هيچ جايي زندگي کنم.

شاخص: او در عوض یک حق عضویت خریداری کرد که به او اجازه می‌دهد تا به طور رایگان سوار همۀ قطارهای کشور شود. حالا، مولر موهایش را در دستشویی قطار می‌شوید، و تکالیف کالجش را در حالی که با سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت در حرکت است، انجام می‌دهد. او می‌گوید که از آزادی‌ای که از هنگام رها کردن آپارتمانش نصیب او شده، لذت می‌برد. او می‌گوید: “قطارها مثل خانۀ خودم می‌مانند، و می‌توانم به کلی از دوستان و شهرها سر بزنم. انگار که همیشه در حال گذراندن تعطیلات هستم.”

انتخاب غیر معمولی که این دختر ۲۳ ساله در مورد محل سکونتش انجام داده، توجه بسیاری از رسانه‌های آلمانی را به او جلب کرده است. مولر در مصاحبه‌ای با شبکۀ تلویزیونی آلمانی SWR گفته است: “من مطالعه می‌کنم، می‌نویسم، از پنجره به بیرون نگاه می‌کنم، و تمام مدت با آدمهای دوست داشتنی آشنا می‌شوم. در قطار همیشه کاری برای انجام دادن هستند.” او از زمانی که دست به این حرکت زده، زندگیش را در یک کوله‌پشتی خلاصه کرده شامل لباسها، تبلت، اوراق کالجش و کیف لوازم بهداشتی می‌شود.

تجربۀ او تا الان ناقض مطالعاتی بوده است که اخیراً مدعی شده بودند “جابه‌جایی در مسافتهای طولانی سبب مرگ می‌شود.” از طرف دیگر، زندگی در قطار ازلحاظ مالی به نفع اوست: بلیطهای نرخ ثابت ۳۸۰ دلار برای او هزینه دارند، در حالی که او در آپارتمان سابقش می‌بایست ۴۵۰ دلار می‌پرداخت. با این وجود، تنها هدفی که او در سر دارد، صرفه‌جویی مالی نیست.

مولر می‌گوید: “من می‌خواهم الهام بخش دیگران باشم تا عادتها و چیزهایی که تصور می‌کنند روش عادی انجام کارهاست را مورد سوال قرار دهند. همیشه فرصتهای بیشتری نسبت به آنچه که فرد تصور می‌کند وجود دارد. ماجراجویی بعدی در انتظار است، به شرطی که بخواهید پیدایش کنید.”

مولر مرتباً آخر شبها در مسافرت است، هر چند که سعی می‌کند در آپارتمان خویشاوندان و دوستان بخوابد. او اغلب شب را همراه دوست‌اش، مادر یا مادربزرگش می‌گذارند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار