این روستا جاده ندارد! +تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74809
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۲:۱۵
شاخص : شهری که جاده ندارد و به ماشین ها اجازه تردد داده نمی شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، گیتورن دهکده ای واقع در بخش هلندی از محدودۀ اویریسیل می باشد که در محدودۀ شهری استینویکرلند و به فاصلۀ ۵ کیلومتری از شهر استینویک واقع شده است.

روستایی بدون جاده+تصاویر

گیتورن در گذشته شهری مخصوص پیاده رو ها بوده (ماشین ها اجازۀ تردد نداشته اند) و در هلند با لقب “ونیز شمال” یا “ونیز هلند” شناخته می شده است. این دهکده خصوصا بعد از سال ۱۹۵۸ معروف شد؛ یعنی بعد از زمانی که کارگردان هلندی، برت هانسترا، کمدی معروف فانفار  را در آن شهر بر روی صحنه برد. به همین دلیل گیتورن یک شهر توریستی شناخته شده در سطح بین المللی است که در هلند واقع شده است. در قسمت قدیمی دهکده، هیچ جاده ای وجود نداشت و تمام رفت و آمد ها از طریق یک کانال و از روی آب انجام می شد (امروزه نیز فقط یک مسیر دوچرخه سواری دارد). همچنین، دریاچه های موجود در دهکده در طی عملیات استخراج ذغال سنگ بوجود آمده اند.

روستایی بدون جاده+تصاویر

این شهر در ابتدای سال ۱۲۰۰ به عنوان یک پارک حفاظت شده شروع به توسعه و پیشرفت نمود. اولین ساکنین این منطقه کشاورز بودند و در طی فعالیت خود، تعداد بی شماری شاخ بز وحشی کشف کردند. این شاخ ها متعلق به بزهایی بودند که در سال ۱۱۷۰ در طی سیل جان داده بودند. نام این شهر از روی شاخ بز گرفته شده (Geytenhoren) و نام امروزی (Giethoorn) شکل کوتاه شدۀ آن است.

روستایی بدون جاده+تصاویر

کانال های این دهکده در طی روز بسیار شلوغ هستند پس صبح زود زمان مناسب تری برای بیرون رفتن و گشت و گذار می باشد. همچنین می توانید به راحتی به شهر رفته و یک روز را در آنجا بمانید زیرا این دهکده به شهر آمستردام نزدیک است و می توانید سفر سیاحتی فوق العاده ای داشته باشید.

روستایی بدون جاده+تصاویر

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “این روستا جاده ندارد! +تصاویر”

  1. امیران گفت:

    قابل توجه بعضی از مسئولین . خوبه در این روستا هم یک ویلای دیگری بسازید . البته دیگر از وزارت راه توقع آسفالت تا جلوی درب ویلای خود رانداشته باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار