این عکس روی کره ماه جا ماند! +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78643
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۵۳
شاخص : فضانورد چارلز دوک در 20 آوریل 1972 و در سن 36 سالگی به عنوان جوان‌ترین انسانی که تاکنون به ماه رفته، بر خاک این جرم کیهانی قدم گذاشت و برای جاودان کردن این دستاورد، یک یادگاری از خود روی ماه به‌جا گذاشت.

به گزارش پایگاه شاخص،فضانورد چارلز دوک در ۲۰ آوریل ۱۹۷۲ و در سن ۳۶ سالگی به عنوان جوان‌ترین انسانی که تاکنون به ماه رفته، بر خاک این جرم کیهانی قدم گذاشت و برای جاودان کردن این دستاورد، یک یادگاری از خود روی ماه به‌جا گذاشت.

این عکس روی کره ماه جا ماند! +عکس

به گزارش ساینس‌الرت، زمانی که دوک روی ماه حضور داشت، عکسی خانوادگی از خود،‌ همسر و فرزندانش را روی خاک ماه انداخت؛ عکسی که پشت آن نوشته شده‌ بود: این عکس خانوادگی فضانورد چارلی دوک از زمین است که در ۲۰ آوریل ۱۹۷۲ روی ماه فرود آمد.

در این عکس می‌توان چارلز دوک را در کنار دو پسر و همسرش مشاهده کرد. وی می‌گوید همیشه قصد آن را داشته تا این عکس را روی ماه بیاندازد،‌ بیشتر به این خاطر که به فرزندانش نشان دهد این کار را انجام داده‌ است زیرا در دوران آموزشی، وی فرصت چندانی برای گذراندن با فرزندانش نداشته و با این کار تلاش کرده تا کودکانش را نسبت به کاری که تصمیم به انجام آن گرفته‌ بود، هیجان‌زده سازد.

دوک می‌گوید این عکس احتمالاً به‌واسطه نوسان شدید دمایی سطح ماه، تاکنون از بین رفته‌ است.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: همشهری

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار