بارش گسترده برف در تمامی نقاط استان/ کاهش شدید دما در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91685
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۰۱
کارشناس هواشناسی خبر داد:
شاخص : کارشناس هواشناسی افت شدید دما در روزهای آینده خبرداد: با ورود بادهای سرد و شدید شمالی در اواخر وقت فردا بارش گسترده برف در تمام نقاط استان را خواهیم داشت.

مهدی آخوندی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار شاخص، در خصوص وضعیت آب و هوای روزهای آینده اظهار کرد: سامانه بارشی جدید از ساعات آغازین امشب وارد منطقه خواهد شد که تا اواخر روز دوشنبه بارش‌هایی را در پی دارد.

کارشناس هواشناسی افزود: بارش‌ها به صورت باران و در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و عمده فعالیت سامانه بارشی از شب دوشنبه شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه در اواخر وقت فردا وزش بادهای سرد و شدید شمالی را خواهیم داشت، عنوان کرد: این بادها افت شدید دما را به همراه دارد و سردی هوا موجب بارش برف در تمام نقاط استان خواهد شد.

آخوندی خاطرنشان کرد: در گردنه‌ها، ارتفاعات و مسیرهای مواصلاتی با پدیده کولاک و مه مواجه  خواهیم بود که رانندگان باید تمهیدات لازم برای ایمنی خودروها داشته باشند و در صورت امکان از تردد در این مسیرها خودداری کنند.

کارشناس هواشناسی در ادامه گفت: کم‌ترین دما در شبانه روز گذشته با یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر مخصوص شهر بویین‌زهرا بوده و رازمیان با ۲۳ درجه سانتی گراد بیشترین دما را به خود اختصاص داده است.

وی در خصوص میزان دمای شهر قزوین بیان کرد: یک درجه سانتی‌گراد کم‌ترین و ۱۶ درجه سانتی‌گراد بیشترین دمای شهر قزوین در شبانه روز گذشته بوده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار