بازارچه‌های فصلی و دائمی برای زنان توانمند راه‌اندازی خواهد شد
کد خبر: 106821
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۰۵
مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین:
شاخص : مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین با اشاره به محصولات زنان روستایی و نبود بازاری برای فروش آن‌ها گفت: بازارچه‌های فصلی در پارک ملت و پارک بانوان و یک بازارچه دائمی برای زنان توانمند در سرای سعدالسلطنه راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مریم بیدخام مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه که در دفتر استانداری برگزار شد، با اشاره به عملکرد چهارماهه دفتر امور بانوان توضیح داد: اولین اقدام این بود که ارتباطی مستمر با روحانیت تراز اول استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان داشته‌ و از راهنمایی‌های آن‌ها نهایت استفاده را ببریم.

بیدخام دیدار از خانواده شهدا و بیعت با آرمان‌های آن‌ها را از دیگر برنامه‌های انجام شده عنوان کرد و گفت: با توجه اینکه ما مدیون خون شهدا هستیم در مراسماتی از همسران و مادران شهدا تجلیل کردیم.

این مسئول با اشاره به ارتباط مستمر با سمن‌ها  و حمایت طرح‌های ارائه شده اذعان داشت‌: آن‌ها درواقع بازوی اجرایی توانمند دولت به حسا می‌آید لذا یک دوره توانمندسازی و سبکه سازی برای تشکل‌های غیر دولتی در اردیبهشت ماه برگزار کردیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بیان کرد: تجهیز یک کتابخانه برای  سمن کودکان کار، برنامه‌ریزی برای تهیه بانک اطلاعاتی کودکان کار در استان و راه اندازی کارگاه خیاطی برای خانم‌های مبتلا به ایدز که خود دخالتی در ابتلا شدن نداشته‌اند از جمله فعالیت‌های انجام شده با همکاری سمن‌ها است.

۳ جلد کتاب در حوزه نقش آفرینی زنان استان در دفاع مقدس تهیه خواهد شد

وی با اشاره به طرح جامع اشتغال‌زایی بانوان گفت: یکی از تشکل‌های غیر دولتی طرحی در این خصوص ارائه کرده که در کارگروه مصوب شده و قرار است خانم‌های بدسرپرست یا بی‌سرپرست شناسایی و آموزش داده شوند و در نهایت بتوانند در بازار کار، مشکلات اقتصادی خود را رفع کنند.

بیدخام ادامه داد: کنوانسیون حقوق کودک هر هفته در اتاق فکری که تعیین شده مورد حث قرار می‌گیرد که تا کنون ۳۰ ماده از ۵۰ ماده بررسی و پیش نویس شده که به صورت کتاب منتشر خواهد شد.

این مسئول افزود: نشست‌های متعددی با کانون وکلا برای بررسی حقوقی از زنان که مغفول مانده یا مورد بی‌توجهی قرار گرفته برگزار شده تا نمایندگان مجلس آن‌ها را پیگیری کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تشریح کرد: ویزیت همزمان بانوان در مطب‌های زنان که عملی غیر اخلاقی بود طی همکاری با علوم پزشکی با آن برخورد شد و دیگر هیچ مطبی اجازه چنین کاری را ندارد و در صورت مشاهده تخلف محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: طی طرح غربالگری سما و سوا مشخص شد که کارکنان دولتی در ماموریتی ۳ ساعته اقدام به تعیین پرونده سلامت خود کنند.

بیدخام ادامه داد: طبق تعملاتی که با کمیته امداد صورت گرفته زنان آسیب دیده جامعه شناسایی و برای رفع مشکلات آن‌ها در صدد اجرای اقدامات لازم هستیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یادآورشد: جلسه کمیته بانوان ستاد کنگره شهدا پیرامون نقش زنان در دفاع مقدس برگزار شد که قرار است ۳ جلد کتاب در حوزه زنان استان که در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند را داشته باشیم.

پارک بانوان استاندارد نیست

این مسئول با اشاره به دیدار با شهردار قزوین پیرامون ضرورت حضور کارشناسان زن در سیاست‌های شهر، گفت: پارک بانوان استاندارد نیست و بانوان نمی‌توانند استفاده بهینه از آن ببرند.

وی افزود: ضمن همکاری با شهرداری قطعه زمینی را در مکان خانه‌های سازمانی طرح آبیاری که درختانی قطور و دیوارکشی دارد در نظر گرفتیم تا پارکی با استانداردهای لازم را احداث کنیم.

بیدخام با اشاره به محصولات زنان روستایی و نبود بازاری برای فروش آن‌ها گفت: با توجه به توانمندی‌های زنان روستایی در نظر داریم بازارچه‌های فصلی را در پارک ملت و پارک بانوان ایجاد کنیم و یک بازارچه دائمی را برای زنان توانمند در سرای سعدالسلطنه راه‌اندازی کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خاطرنشان کرد: بانک اطلاعاتی زنان توانمند استان به روز رسانی شده و پیگیری می‌کنیم که این بانک را نرم‌افزاری کنیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار