ایران جانبی

بازار آهن گرفتار نوسانات نرخ ارز شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 200237
تاریخ انتشار: 9 دسامبر 2019 - 11:11
شاخص : در حوزه‌های مختلف زیرمجموعه بازار داخلی فولاد، همچنان بصورت جسته و گریخته شاهد روند افزایش قیمت‌ها هستیم. کارشناسان مهمترین عامل ...

به گزارش شاخص نیوز: در حوزه‌های مختلف زیرمجموعه بازار داخلی فولاد، همچنان بصورت جسته و گریخته شاهد روند افزایش قیمت‌ها هستیم. کارشناسان مهمترین عامل حمایتی این افزایش قیمت‌ها را  روند ملتهب و افزایشی بازار اسکناس ارز می دانند که ظاهرا بهانه لازم برای طی شدن روند صعودی بهای آهن آلات بازار داخلی فولاد را فراهم نموده است؛ بطوری که گزارش شده روند معاملات اخیر در بازارهای صادراتی برای فولادسازان بزرگ کشور درخور توجه و تا حدودی رضایت بخش بوده بطوریکه حجم تخصیص یافته شمش به بازارهای صادراتی تا دو ماه آینده عمدتا پیش فروش شده اند.

توجه و تمرکز ویژه این روزهای دولت به صادرات غیرنفتی و ارز برگشتی حاصل از صادرات این کالاها از جمله فولاد به حسب مشکلاتی که در سمت تحریم های نفتی وجود دارد، موجب شده تا حد زیادی دست فولادسازان در کاهش سهیمه تخصیص یافته به بازار داخلی باز باشد؛ همین عامل خودش یکجور کمبود مقطعی عرضه در مواقع تقاضاهای انفجاری و هیجانی داخلی محسوب شده و روند نوسانات افزایشی بازار داخلی را شدت بخشیده و حمایت می‌کند.

فولادسازان القایی هم این روزها با حمایت روند صعودی ارز و شرایط ملتهب بازارها، در روند صعودی بازار سنگ تمام می‌گذارند و در کنار عوامل مثبت یاد شده عنوان می‌کنند که کمبود مواد اولیه از جمله آهن اسفنجی و قراضه آهن عامل اصلی روند افرایشی آنهاست، اذعان می‌کنند که فولادسازان بزرگ در تامین مواد اولیه انها اهتمام لازم را ندارند و توجه انها این روزها یا بازارهای صادراتی است یا تامین مواد اولیه تولید محصول نیمه نهایی و نهایی خط تولید خودشان است. به هر حال در کنار کشف سطوح نرخهای بالاتر معاملات شمش در بورس کالا، یک‌پای اصلی پیش قراولان افزایش قیمت‌های داخلی فعلا همین فولادسازان حوزه القایی هستند که با افزایش قیمت شمش محرک روزانه حوزه نورد بخش خصوصی می شوند.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار