ایران جانبی

» بازخوانی بدرقه سربازی که سردار دل‌ها شد
کد خبر: 205344
تاریخ انتشار: 4 آوریل 2020 - 9:06
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : شهادت سردار قاسم سلیمانی، برگ زرینی در تاریخ سال 98 شد که از خاطر هیچکس بیرون نخواهد رفت.

به گزارش خبرنگار فرهنگ‌وهنر شاخص، بامداد روز جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ بود که واقعه‌ای ناگهانی، مردم ایران یا بهتر است بگوییم، جهان را بهت‌زده کرد.

خبری که شاید هیچ کس انتظار شنیدنش را نداشت اما این واقعیت تلخ، رخ داده بود در حالی که چشم‌هایمان را می‌بستیم و دوست داشتیم وقتی پلک از هم باز می‌کنیم؛ ببینیم که تمام این‌ها خواب و رویا بوده است.

” من پاسدار قاسم سلیمانی، عضو کادر سپاه پاسداران کرمان…” این جمله جوانی است که خودش را در میان جبهه‌های دفاع از وطن، معرفی می‌کند. جوانی که همه زندگی‌اش را صرف حفظ امنیت کشور و ملت خویش می‌کند بدون اینکه خیلی‌ها او را بشناسند.

امروز این قهرمان ملی و بهتر است بگوییم “سردار دل‌ها” به آرزوی دیرینه خود، یعنی شهادت دست یافته و با عنوان “سرباز” در دیار کرمان، آرامیده است.

این در حالی است که دشمن جرات مقابله با این سردار بزرگ که دیگر اکنون جبهه‌های مقاومت را درنوردیده و امید بسیاری از مظلومان و مستضعفین جهان شده است را نداشته، لذا ناجوانمردانه و طی عملیاتی از پیش تعیین شده، دست به ترور سردار والامقام می‌زند.

“دعا می‌کردیم که دروغ باشد…” این جمله مشترک بین بسیاری از مردم است که وقتی حس و حال آن‌ها را در روز شهادت سردار سلیمانی سوال می‌کنیم نیز در پاسخ می‌گویند.

یکی از خبرنگاران قزوینی در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، می‌گوید: آنچه که با شنیدین این خبر، چهره‌ام را تسخیر کرده بود، فقط اشک بود و اشک؛ تنها خبری بود که در این سال‌های فعالیتم دست و دلم به انتشارش نمی‌رفت.

*داغی که بر دل‌ها نشست…

وی با بیان اینکه هنوز هم نتوانسته‌ام این اتفاق را باور کنم، می‌افزاید: ۱۳ دی ماه، جمعه‌ای تلخ برای ما اصحاب رسانه رقم خورد، چراکه جزو اولین افرادی بودیم که با خبر شهادت سردار سلیمانی مواجه شدیم و بنا به رسالتی که داریم باید خبر را منعکس می‌کردیم.

یکی از جوانان قزوینی که در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی حضور داشته است، می‌گوید: شهادت سردار باورم نمی‌شد تا لحظه‌ای که تابوت پیکر ایشان از آمبولانس بیرون آورده شد و بر روی دستان جمعیت قرار گرفت.

وی عنوان می‌کند: حس غریبی بود، انگار غمی توام با حس افتخار و غرور در مردم بود که پیکر سردار دل‌ها را بدرقه می‌کرد. همه نوع تیپ و شخصیت را می‌توانستی در بین جمعیت ببینی چراکه گویی همه ایران به پا خواسته بودند.

این جوان قزوینی یادآور می‌شود: صحنه‌های وصف نشدنی را در زمان تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی شاهد بودیم که فقط در دل‌ها و حافظه‌ها ثبت خواهد شد.

یکی دیگر از شهروندان قزوینی درباره روز شهادت سردار سلیمانی بیان می‌کند: سال ۹۸ اتفاقات زیادی را تجربه کردیم، اما شهادت سردار سلیمانی، تحولی جدی را در این سال ایجاد کرد، انگار سردار این بار هم با حرکت جهادی خود، تلنگری دوباره به همه ما زد تا اهداف و آرمان‌های ارزشمند را به خاطر بیاوریم.

وی می‌افزاید: درسی که سردار سلیمانی به همه ما داد، در هیچ دانشگاهی به جز مکتب انقلاب اسلامی یافت نمی‌شود، باید بدانیم نعمت امنیت و آرامشی که برایمان عادی شده است به راحتی به دست نمی‌آید، چراکه سردار سلیمانی‌ها برای بدست آوردن و حفظ آن از تمام داشته‌هایشان می‌گذرند.

اگر بخواهیم پای صحبت تک تک مردم درباره شهادت سردار سلیمانی بنشینیم، قطعا به یک دفتر بزرگ خاطرات تبدیل خواهد شد که در قلب سال ۹۸ به ثبت رسیده است.

از آنجایی که تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی در چند شهر کشور، برای بدرقه به زادگاهش انجام شد اما استان قزوین از این اتفاق محروم ماند، با این حال در از روز شهادت سردار مراسمات زیادی توسط مردم شهیدپرور قزوین به پاس گرامیداشت سردار دل‌ها برگزار شد.

به طوری که شاهد تجمعات و دستجات عزاداری متعددی در سطح استان بودیم که توسط مردم برگزار شد تا التیامی بر این داغ ملی باشد.

با اتمام سال ۹۸ و باز شدن دفتر سال ۹۹ نیز سردار سلیمانی به عنوان سین هشتم، سفره هفت سین ایرانی‌ها قرار گرفت تا یادآور رشادت‌ها و ایثارگری‌های این سردار بزرگ و قهرمان ملی باشد.

*مردم در پاسداشت سردار شهید سلیمانی سنگ تمام گذاشتند

سرهنگ عباس برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، درباره شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: شهید سلیمانی از نظر نظامی، سیاسی و راهبردی یک چهره ملی و مردمی و بین المللی بود و جزو فرماندهان نظامی بود که هم راهبردی و هم تاکتیکی عمل می‌کرد.

وی افزود: سردار سلیمانی، در کشور هم به عنوان یک چهره مردمی و اثرگذار بود، چراکه همه مردم ایشان را چهره‌ای متدین، مردمی و ایثارگر و دلسوز می‌شناختند که تشییع بسیار عظیم و بینظیر این شهید والامقام هم گویای این مطلب بود.

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین با بیان اینکه اقشار مختلف در همه نقاط کشور به برگزاری مجالس بزرگداشت اقدام کردند، گفت: مهمترین مسئله این بود که هیچ گروه خاصی نمی‌توانست سردار سلیمانی را به نام خود مصادره کند، به گونه‌ای که مقام معظم رهبری از “مکتب سلیمانی” یاد کردند.

برزگر ادامه داد: در استان قزوین هم مجالس و مناسبت‌های متعددی را مردم برای بزرگداشت شهید سلیمانی برگزار کردند، به طوری که سه تجمع بزرگ در سطح استان داشتیم که شاهد حضور گسترده مردم بویدم که سنگ تمام گذاشتند و ستودنی بود.

 

*جبهه مقاومت، استکبار را به سیر نزولی کشاند

این مقام مسئول با اشاره به بازخوردهای جهانی شهادت سردار سلیمانی بیان کرد: امروز شاهد هستیم که امریکا با ایجاد ارعاب و با تمام تجهیزات و هزینه‌های هنگفت، در برخی کشورها منطقه آتش جنگ و ناآرامی را می‌افروزد.

وی ادامه داد: اما فرماندهی و سازماندهی نیروهای مقاومت و بسیج مردمی در این مناطق نبود چه بسا که امروز شاهد اقتدار جبهه مقاومت نبودیم و این موقعیت با فرماندهی سردار سلیمانی به دست آمد.

برزگر تصریح کرد: اثرگذاری و اقدامات سردار سلیمانی در زمان حیاتشان نیز اثرگذاری معنوی هم داشت که پس از شهادتشان هم ادامه دارد، لذا شهادت ایشان باعث نشد که هیچ ضعفی در جبهه مقاومت ایجاد شود.

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین ادامه داد: استکبار جهانی با شهادت سردار سلیمانی هم نتوانست کاری از پیش ببرد؛ درحالی که شاهد سیر نزولی این استکبار و به ویژه امریکا هستیم.

وی یادآور شد: همچنین حمله موشکی به پایگاه امریکا در عراق (عین الاسد) باعث شد تا کشورهای منطقه که دل به امریکا بسته بودند نیز به قدرت پوشالی آن پی ببرند، که این اقدام هم ضربه سنگینی بر استکبار وارد کرد.

*”مکتب سلیمانی” عزت را به ارمغان می‌آورد

این مقام مسئول با اشاره به پیام‌های وصیتنامه سردار شهید سلیمانی عنوان کرد: در رکاب ولایت و پشتیبانی از ولایت مهمترین نکته وصیتنامه سردار سلیمانی است و بر استقامت و مقاومت در مقابل استکبار جهانی تاکید دارند؛ همچنین ایشان شرط به دست آوردن استقلال و آزادی را تحمل سختی و مشکلات عنوان می‌کند.

برزگر افزود: سردار شهید سلیمانی تقریبا در همه زمینه‌ها توصیه‌هایی داشتند که خودشان به آن‌ها عمل می‌کردند؛ لذا هر جا که گوش به فرمان رهبری بودیم نیز به موفقیت و پیروزی دست یافتیم.

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین در پایان تاکید کرد: مهمترین درسی که باید از سردار شهید سلیمانی و سایر شهدا بگیریم این است که اگر با صداقت، برای خدا و مردم کار کنیم، قطعا خداوند هم عزت، ماندگاری و عاقبت به خیری را نصیب ما خواهد کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار