ایران جانبی

» بازداشت بیش از ۲۰ نفر در زمینه تخلفات انتخاباتی/ از ورود رای‌دهندگان اتوبوسی جلوگیری شد
کد خبر: 203137
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۷:۳۶
رئیس دادگستری استان قزوین اعلام کرد
شاخص : رئیس کل دادگستری قزوین گفت: سلامت انتخابات بسیار ارزشمند و قابل قبول است، البته تخلفاتی نیز وجود داشت که طی آن یک مدیر و 20 نفر از طرفداران کاندیداها بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت الاسلام نورالله قدرتی عصر امروز با حضور در ستاد انتخابات استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از تمام دست اندرکاران ستاد انتخابات و مردم استان قزوین در حوزه‌های سه گانه تشکر ویژه داریم که باحضور خود، حماسه می‌آفرینند و ما نیز در این سه حوزه انتخابیه حضور پیدا کرده و بازدید داشتیم.

وی ادامه داد: شاهد استقبال خوب و قابل توجه مردم در انتخابات بودیم و باتوجه به تمدید مهلت رای گیری تا ساعت ۲۰ از این ساعت به بعد حضور مردم گسترده‌تر و پرشورتر می‌شود که امیدوار کننده است و مردم ما این بار نیز همچون دوره‌های پیشین حماسه می‌آفرینند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین ابراز کرد: نمایندگان دارای نقش کلیدی هستند؛ چرا که مجلس در راس امور است و می‌تواند در داشتن مدیران کارآمد و باتوان تاثیر گذار باشد، حضور پرشور مردم که براساس باورها و یافته‌های خود به اصلح رای می‌دهند نیز باعث می‌شود افراد اصلح و موثر در قانون گذاری انتخاب شوند.

صحت خرید و فروش رای تایید نشده است

وی افزود: سلامت انتخابات بسیار ارزشمند و قابل قبول است، البته تخلفاتی نیز وجود داشت که طی آن یک مدیر و ۲۰ نفر از طرفداران کاندیداها بازداشت شده‌اند که ممکن است با بررسی وضعیت توسط دستگاه قضا تا پایان امروز آزاد شوند.

این مسئول قضایی عنوان کرد: یک دستگاه اتوبوس نیز از سمت کرج برای رای دادن به یک کاندیدا عازم استان بوده که اتوبوس توقیف و مسافران به مبدا بازگشته شدند.

وی افزود: طرفداران رقبا درباره خرید و فروش رای با ما تماس می‌گیرند که با بررسی صحت بیشتر آن‌ها تایید نشده ات و بیشترین تخلفات درباره تبلیغات و خرید و فروش رای بود و شعبه خاصی برای آن درنظر گرفته شده است.

قدرتی اذعان کرد: در مجموع سلامت در انتخابات وجود داشت و گاها شاهد اختلافات حقوقی بودیم که با پیگیری حل شد و شرایط موجود بسیار امیدوار کننده است.

وی با اشاره به ارکان انتخابات گفت: در انتخابات چهار رکن اساسی وجود دارد که مشارکت حداکثری نخستین آن‌هاست، در این راستا مردم با هر نگاه سیاسی، قومی، قبیله‌ای و مذهبی که فرزند جمهوری اسلامی هستند باید پای صندوق‌های رای باشند؛ زیرا سربلندی و عزت کشور ربطی به قومیت‌ها ندارد و برای اینکه مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بزنند در انتخابات حضور پیدا می‌کنند.

از دو خبرنگار شکایت شد

رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: سلامت رکن دوم در انتخابات است، امروز ۲۰هزار نفر در روند انتخابات مشغول به فعالیت هستند و موارد گزارش شده به طور آنلاین پیگیری می‌شود، همچنین خود مردم نیز ناظر هستند و در سلامت انتخابات کمک می‌کنند.

وی عنوان کرد: رقابت رکن سوم و امنیت رکن چهارم در انتخابات است که هر دوی این‌ها در استان موجود است و در این دوره حتی در حوزه‌های حساس هیچ گونه درگیری گزارش نشده و امنیت کامل برقرار است که این امر شایسته تقدیر است.

این مسئول قضایی درباره خبرنگاران بازداشت شده بیان کرد: دو خبرنگار دارای شاکی خصوصی هستند که یکی از کاندیداها از آن‌ها شکایت کرده و موضوع درحال بررسی است و بناست ساعت پنج امروز به دادسرا مراجعه کرده و شرایط و دلایل و روند قانونی طی شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار