بازدید از موزه تنوع زیستی استان در ایام نوروز رایگان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160866
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین:
شاخص : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: به مناسبت ایام عید بازدید از موزه تنوع زیستی استان قزوین واقع در شهر محمدیه البرز رایگان است.

سیاوش شمسی پور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: موزه تنوع زیستی برای آشنایی مردم هر شهر با ویژگی‌های جانداران و حیات وحش استان می باشد و به عنوان خزانه ملی برای حفظ سرمایه‌های زیستی و یک امانت‌ جهت انتقال به نسل‌های آینده به شمار می‌رود.

شمسی پور گفت: این موزه‌ها، نمونه‌ها و ذخایر متنوع جانوری و گیاهی مورد عملیات‌های شناسایی، ثبت، ضبط و طبقه بندی قرار گرفته و برای نسل‌های آینده و به منظور ارائه خدمات علمی، آموزشی و پژوهشی در زمینه علوم طبیعی و حیات وحش به جامعه، ارتقای سطح آگاهی مردم نسبت به محیط زیست، بررسی و بیان روند تکامل و دیگر اهداف نگهداری می‌شود.

این مسوول بیان کرد: به مناسبت ایام عید بازدید از موزه تنوع زیستی استان قزوین واقع در شهر محمدیه البرز رایگان است و مردم می‌توانند برای آشنایی با حیات وحش استان از این موزه بازدید کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان افزود: به طور معمول حیواناتی نیز که در اثر تصادفات جاده‌ای، شکار توسط شکارچیان غیرمجاز و یا دلایل دیگر تلف می‌شوند تاکسیدرمی شده و به موزه تنوع زیستی اداره حفاظت محیط زیست استان قزوین واقع در شهر محمدیه منتقل می‌شوند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار