حضور جمعی از فعالان اقتصادی کشور سنگاپور در پارک علم و فناوری قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90869
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۴:۲۳
صبح امروز انجام شد:
شاخص : صبح امروز جمعی از فعالان اقتصادی کشور سنگاپور از شرکت‌ها و بخش‌های مختلف پارک علم و فناوری استان قزوین بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه شاخص نیوز، صبح امروز جمعی از فعالان اقتصادی کشور سنگاپور از شرکت‌ها و بخش‌های مختلف پارک علم و فناوری استان قزوین بازدید کردند.

در این بازدید جمعی از فعالان اقتصادی و علاقه‌مند به منظور سرمایه گذاری در بخش‌های تحقیقاتی پارک علم و فناوری از کشور سنگاپور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده بودند، زیرساخت‌های تحقیقاتی قزوین که از قابلیت برنامه ریزی و توسعه امور تجاری برخوردار است مورد توجه و تإکید آن‌ها قرار گرفت.

دکتر یوسف گرجی سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین در حاشیه این دیدار در گفتگو با خبرنگار شاخص با اشاره به چشم انداز پارک علم و فناوری استان قزوین اظهار کرد: بخش های کارگاهی، ساختمان های اداری، فضاهای آزمایشگاهی، تحقیقاتی و غیره برای دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده است که انتظار می رود به نحو مطلوبی روند ساخت عرصه‌های مختلف آن دنبال شود.

photo_2016-01-28_15-47-24

وی در ادامه افزود: سفر جمعی از فعالان اقتصادی سنگاپور و هیئت تجاری در راستای جذب سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف تحقیقاتی پارک و علم فناوری انجام شد که پیشرفت‌های حاصل شده مورد توجه آن‌ها قرار گرفت.

دکتر علیرضا فریدونی سرپرست مرکز رشد جامع استان قزوین نیز در بخشی از این دیدار به بیان چگونگی روند جذب نخبگان و ایده پردازان در مرکز رشد جامع و پارک علم و فناوری استان پرداخت.

در ادامه این حضور، مسئولان استان قزوین و هیئت سنگاپوری از تعدادی شرکت‌های تحقیقاتی پارک علم و فناوری بازدید کردند و با نحوه فعالیت آن ها از نزدیک آشنا شدند؛ این شرکت‌ها در اموری از جمله نانومواد،گیاهان گلخانه‌ای، نرم‌افزارهای شرکتی، گیت های نگهبانی و بازرسی، ساخت لوکوموتیو در قالب های دیزلی و الکتریکی، دستگاه شوینده مکان‌های صنعتی و تجاری مدرن و غیره فعالیت دارند.

photo_2016-01-28_15-49-15

گفتنی است در این بازدید مسئول راه‌اندازی پارک‌های علم و فناوری در سنگاپور، سرپرست پارک علم و فناوری و سرپرست مرکز رشد جامع استان قزوین، سفیران دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سنگاپور نیز حضور داشتند.

در ادامه این بازدید هیئت سنگاپوری برای بازدید از برخی واحدهای فناوری دیگر استان، به مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مراجعه کردند.

انتهای پیام / ۲۰۰۱/ پ۲

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار