بازدید رایگان از موزه‌های قزوین در روز جهانی موزه‌ها و میراث فرهنگی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58870
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶
معاون میراث فرهنگی استان خبر داد
شاخص : به مناسبت گرامیداشت 28 اردیبهشت ماه روز جهانی موزه‌ها و میراث فرهنگی، بازدید از موزه‌های استان قزوین در این روز برای عموم مردم رایگان است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، آرش ضیاءآبادی معاون میراث فرهنگی استان قزوین ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روز جهانی موزه‌ها و میراث فرهنگی، با اعلام این خبر گفت: به منظور ترغیب و تشویق مردم برای انس و آشنایی بیشتر با تاریخ و تمدن این مرز و بوم، روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی موزه‌ها و آغاز هفته بزرگداشت میراث فرهنگی، بازدید از موزه‌های استان برای عموم رایگان است.

معاون میراث فرهنگی قزوین موزه‌ها را پل ارتباطی بین مردم و گذشتگان دانست و اظهار کرد: روز جهانی موزه‌ها و میراث فرهنگی فرصت مناسبی است تا عموم مردم به ویژه دانش آموزان و نسل جوان از نزدیک با گنجینه‌های ارزشمند تاریخی استان آشنا شده و با حضور در موزه‌ها، تاریخ چند هزار ساله این سرزمین را از نزدیک ورق بزنند.

ضیاءآبادی با اشاره به شعار روز جهانی موزه‌ها (۲۸ اردیبهشت ماه) در سال ۲۰۱۵ با عنوان «موزه‌ها برای جامعه پایدار» افزود: در این روز کلیه موزه‌های استان شامل کاخ موزه چهلستون، موزه شهر، موزه سنگ نگاره‌ها و دریچه‌های مسجد جامع به صورت رایگان میزبان علاقمندان تاریخ و فرهنگ و گروه‌های دانش آموزی و دانشجویی خواهند بود.

وی در پایان یادآور شد: امید است با اجرای برنامه‌های آشنایی و اطلاع‌رسانی در حوزه‌های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بتوانیم نقش موثری در معرفی آثار و اماکن تاریخی استان داشته و مشوق مردم برای ارتباط بیشتر با یادگارهای گذشتگان و حفظ و نگهداری از این مواریث باشیم.

انتهای پیام/۲۰۰/د/م

منبع: میراث فرهنگی استان قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار