بازدید یک میلیون زائر نوروزی از بقاع متبرکه قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 54876
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲
در تعطیلات نوروزی صورت گرفت؛
شاخص : معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: یک میلیون زائر،گردشگر و مسافر نوروزی از امامزادگان و بقاع متبرکه استان در تعطیلات نوروزی بازدید کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سعید رحیمی با اشاره به بازدید زائران نوروزی از بقاع متبرکه استان، اظهار کرد: بقاع متبرکه استان در تعطیلات نوروزی امسال میزبان یک میلیون مسافر نوروزی بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ادامه داد: بیشترین زائران را به ترتیب امامزاده حسین (ع)، امامزاده اسماعیل و امامزاده اباذر داشته است.

این مسئول تصریح کرد: اماکنی که بیشترین تعداد زائران را داشتند، عموما دارای زائرسرا هستند؛ از این رو ساخت محل اقامت زائران، اهمیت ویژه ای در جذب گردشگر مذهبی دارد.

رحیمی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز علاوه بر برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری ویژه کودکان، امکانات اولیه پذیرایی از زائران در امامزاده های شاخص استان نیز فراهم بود و تعدادی از روحانیون نیز پاسخگوی سوالات شرعی زائران بودند.

وی طرح آرامش بهاری را یکی از برنامه های فرهنگی نوروز دانست و گفت: این طرح با برپایی ایستگاه های فرهنگی، صلواتی، اقامه نماز جماعت، سخنرانی، پاسخگویی به شبهات دینی و مشاور خانواده همراه بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با بیان اینکه این استان دارای ۲۵۱ امامزاده و بقعه متبرکه است، افزود: بقاع متبرکه در فرهنگ و آیین مردمان قزوین ملجأ و پناهگاهی امن هستند، که می‌توان در نزدیکی مرقد آن‌ها حس ارتباط نزدیک‌تری را با پروردگار عالم پیدا کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار