بازنگری بودجه تخصیص یافته به قزوین در الویت کار دولت باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 111890
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۳:۵۰
در همایش ارمغان اعتدال عنوان شد؛
شاخص : نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به اینکه استان قزوین نقش پدافند غیرعامل برای استان‌های تهران و البرز دارد، گفت: نزدیکی استان به پایتخت موجب تسهیل پشتیبانی در مواقع ضروری است و بودجه تخصیصی قزوین از این منظر باید بازنگری شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین در همایش ارمغان اعتدال که عصر روز گذشته به مناسبت هفته دولت با حضور مشاور حقوقی رییس جمهور در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های صنعتی و کشاورزی استان، باید در راستای اقتصاد مقاومتی تلاش کرد.

وی با بیان اینکه سهم اشتغال استان در اقتصاد مقاومتی زیر ۱۰هزار نفر  است، افزود: ۲۰ هزار شغل را تا پایان سال هدف‌گذاری کرده‌ایم و خوشبختانه تا پایان مرداد بیش از ۵ هزار شغل ایجاد شده است.

استاندار قزوین در ادامه تصریح کرد: استان قزوین ۱۸ هزار تن تولید گندم داشته و در کنار آن برای تامین کمبود این محصول ۲۵۰ هزار تن نیز خریداری شده است.

این مسئول ابراز کرد: سرمایه‌گذاری خارجی ۵۲۶ میلیون دلار بوده و بعد از برجام به ۳۷۱ میلیون دلار قطعی شده است.

photoshakhes10

معضل اشتغال جوانان نیازمند پیگیری قاطعانه است

در ادامه همایش ارمغان اعتدال حمیده زرآبادی نماینده مردم  قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید نگاه ویژه‌ای به معیشت فرهنگیان داشت چراکه کودکان ما به دست این عزیزان تربیت و پرورش می‌یابند.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در ابتدای کار با رکود اقتصادی و کاهش تولید نفت مواجه بود، تصریح کرد: دولت توانسته است رشد اقتصادی کشور را از منفی به مثبت برساند.

نماینده مردم  قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی توجه به حوزه اشتغال جوانان را لازم دانست و گفت: استان قزوین، استانی صنعتی و با پتانسیل‌های بسیاری ‌است اما مشکل اشتغال جوانان با استعداد و تحصیل کرده به معضلی شدهکه خواهان تسریع سیاست‌های کشور در این راستا هستیم.

photoshakhes19

استان قزوین نقش پدافند غیر عامل برای تهران و البرز دارد

داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت با تنگناهای متعددی روبرو بود، عنوان کرد: دولت در جهت رفع مشکلات مردم قدم‌های مثبت برداشته و با توجه به مشکلات بودجه‌ای کشور بهترین راه مدیریتی را انتخاب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بحث اشتغال از مشکلات جدی کشور است و دولت برای رفع این معضل باید فکری بکند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم در سفر ریاست جمهوری کلنگ‌زنی انتقال آب از سد طالقان به استان انجام گیرد تا ۱۴ شهرد و ۱۹۴ روستا از آن بهره‌مند شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه استان قزوین نقش پدافند غیرعامل برای استانهای تهران و البرز دارد، بیان کرد: نزدیکی استان به پایتخت موجب تسهیل پشتیبانی در مواقع ضروری است و بودجه تخصیصی قزوین از این منظر باید بازنگری شود.

محمدی افزود: باید به دانشگاه بین‌الملل نیز آن گونه که شایسته است توجه کرد و مشکلات فرهنگیان و دانشگاه‌ها را مرتفع ساخت.

photoshakhes20

خدمات دولت توازن منطقی ندارد

بهمن طاهر خانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خدمات عرضه شده در دولت تدبیر و امید توازن منطقی ندارد، ابراز کرد: ایجاد برنامه جامعه منطقی مبتنی بر خرد، کار کارشناسی و افراد متخصص برای کل کشور ضروری است.

وی با اشاره به اینکه صنعت منطبق با آمایش‌های زمین نیست، بیان کرد: اقدامات کارشناسان در بحث محیطی نتوانسته اقتصاد تاکستان را بارور کند و هنوز در بسیای از بخش‌ها کارها به روش سنتی صورت می‌گیرد.

IMG_9740

انتهای پیام/۷۰۰

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار