ایران جانبی

» بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی قزوین پس از تعطیلات عید سعید فطر
کد خبر: 208293
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان خبر داد
شاخص : مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: موزه‌ها واماکن تاریخی قزوین پس از تعطیلات عید سعید فطر در صورت مساعد بودن شرایط و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پذیرای بازدیدکنندگان هستند.

علیرضا خزائلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا که در روز چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت برگزار شد موضوع بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی سطح استان  مورد بررسی قرار گرفت که مصوب شد این اماکن بعد از تعطیلات عید سعید فطر در صورت مساعد بودن شرایط با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در قالب بازدیدهای انفرادی میزبان علاقمندان و بازدیدکنندگان باشند.

وی افزود: همچنین بر اساس مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا بازدید از قلعه حسن صباح و حضور در منطقه گردشگری دریاچه اوان همچنان ممنوع است و ارئه خدمات به گردشگران در این مناطق نیز بعد از تعطیلات عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر خواهد بود.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: ارائه خدمات حضوری به گردشگران در مجتمع‌های خدمات رفاهی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی سطح استان نیز مانند رستوران‌های درون شهری با رعایت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی مصوب توسط پرسنل و مراجعین  بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.»

خزائلی ادامه داد: هتل‌ها و مراکز اقامتی رسمی سطح استان شامل هتل‌ها، مهمانپذیرها و هتل آپارتمان‌ها نیز با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی پذیرای گردشگران هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه سلامت گردشگران و هم استانی‌های عزیز در اولویت قرار دارد یادآور شد: امیدواریم با همراهی مردم و مهار کامل بیماری کرونا بار دیگر شاهد حضور بی‌شمار گردشگران در موزه‌ها، آثار تاریخی و تاسیسات گردشگری استان باشیم.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار