ایران جانبی

» بازگشت مددجویان به زندان‌های قزوین/ شرایط قرنطینه‌ای اعمال می‌شود
کد خبر: 207314
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱:۵۶
رییس کل دادگستری استان اعلام کرد
شاخص : رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: از 16 اردیبهشت ماه بازگشت مددجویان به زندان براساس حداکثر ظرفیت بندهای قرنطینه زندان مرکزی و اردوگاه آراسنج استان طی چند مرحله انجام می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص موارد عفو، مرخصی و نهادهای ارفاقی مددجویان اظهار کرد: این کار با جدیت تمام از سوی همکاران مورد پیگیری و حدود 600 پرونده کسانی که استحقاق بهره مندی از نهادهای ارفاقی را داشتند؛ مورد بررسی قرار گرفت.

مقام ارشد قضایی استان افزود: طی بررسی‌های انجام شده برای 22 نفر از مددجویان آزادی مشروط، 6 نفر تعلیق اجرای مجازات، 23 نفر مرخصی منتهی به آزادی، 64 نفر عفو و 1 نفر پابند الکترونیک پیشنهاد شد.

وی در رابطه با چگونگی تمدید مرخصی و بازگشت مددجویان به زندان اذعان کرد: از 16 اردیبهشت ماه بازگشت مددجویان به زندان براساس حداکثر ظرفیت بندهای قرنطینه زندان مرکزی و اردوگاه آراسنج استان طی چند مرحله انجام می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در ادامه بیان کرد: طی مرحله اول 350 نفر با اولویت جرائم خشن پذیرش می‌شوند، این افراد 14 روز در بندهای قرنطینه می‌مانند و در طی این مدت هیچ زندانی دیگری پذیرش نمی‌شود و عملا در این مدت مرخصی سایر زندانیان تمدید می‌شود. بعد از این 14 روز بر اساس ظرفیت بندهای قرنطینه پذیرش گروه دوم را خواهیم داشت. به این ترتیب حدود 1300 زندانی که در کل استان در مرخصی هستند، ظرف مدت 2 ماه دوباره به زندان منتقل می‌شوند.

قدرتی در پایان یادآور شد: با برنامه ریزی و همت مضاعف به روز رسانی و اتمام پرونده های معوقه در همین ابتدای سال امکان پذیر است شعبی که موجودی پرونده های معوقشان بالای 200 فقره است می بایست با یک برنامه ریزی دقیق و استفاده از راهکارهای مناسب مانند تعیین وقت برای بعدازظهر، این آمار منفی را کاهش دهند و با یک تلاش جهادی در جهت جلب رضایت مردم حرکت نمایند.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار