بازگشت یک هزار واحد صنعتی کوچک به چرخه تولید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74905
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۱۸
تا پایان امسال صورت می‌گیرد
شاخص : معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی کشور در قزوین از بازگشت یک هزار واحد صنعتی کوچک دارای مشکل تا پایان امسال به چرخه تولید خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، غلامرضا سلیمانی دیروز در جمع مدیران واحدهای تولیدی شهرک صنعتی کاسپین قزوین با اعلام اینکه یک هزار واحد صنعتی کوچک دارای مشکل تا پایان امسال با کمک دولت به چرخه تولید باز می گردند، اظهار کرد: در این خصوص مقرر شده ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به واحدهای مشکل دار فعال پرداخت شود.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی کشور با اشاره به اینکه دستیابی به بازار کشورهای منطقه نیازمند راهکار و برنامه ریزی است، گفت: صادرات یکی از راههای دستیابی به این مهم است که روسیه، عراق و افغانستان از بازارهای هدف برای محصولات ایرانی است.

این مسئول اعلام کرد: با استفاده از قوانین رفع موانع تولید و ظرفیت صندوق حمایت از سرمایه های کوچک تا سقف سه میلیارد تومان برای خرید مواد اولیه و فروش محصول تسهیلات داده می شود که کمک موثری در تولید است.

سلیمانی با بیان اینکه باید صنایع را در قالب شهرک های تخصصی تجمیع کنیم، خاطرنشان کرد: هر واحد باید توسط شرکت های پشتیبان به دنبال تامین نیازها و خدمات خود باشد.

وی با بیان اینکه در شهرک های تخصصی، شرکت های پشتیبان برای تمامی واحدها اقدام به خرید مواد اولیه می کنند و انبارهای مشترک برای استفاده صنایع احداث می شود، اظهار کرد: این شهرک ها باید از مزایای منطقه ویژه اقتصادی برخوردار باشند تا صنایع مستقر در آنها بتوانند با شرایط آسان اقدام به فروش محصول خود کنند.

وی اضافه کرد: هم اکنون احداث شهرک صنعتی تخصصی پوشاک، کیف و کفش و چرم در کشور در دست مطالعه قرار دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار