ایران جانبی

بازی با سلامت مردم، این‌بار در نانوایی‌ها/ جای خالی ذره‌بین نظارت‌های بهداشتی در قوت اصلی خانوارها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 203654
تاریخ انتشار: 3 مارس 2020 - 9:34
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا در مشاغلی همچون نانوایی با تغذیه مردم به شکل مستقیم ارتباط دارد اما این روزها شهروندان از عدم توجه به این مسئله گله دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ویروس کرونا بعد از اینکه چین و چندین کشور را درگیر کرد طی چند هفته اخیر مهمان ناخوانده کشورمان شده است.

به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر واکسنی برای رفع یا از بین بردن این ویروس وجود ندارد، بنابراین تنها راه پیشگیری از سرایت آن رعایت نکات بهداشتی از قبیل شستن مکرر دست‌ها و استفاده از ماسک می‌تواند از ورود و شیوع کرونا پیشگیری کند و خودداری از تردد غیرضروری در امکان عمومی و شلوغ می‌تواند انتشار این ویروس را به حداقل برساند.

همچنین در کنار این بحران جدیدی که وارد کشور شده اما شاهد اتفاقات خوبی هم هستیم به طوری که روزانه ده‌ها نفر از مبتلایان بستری در بیمارستان‌های کشور نیز بهبود یافته و مرخص می‌شوند که اتفاقی نویدبخش و امیدوارکننده است.

از طرفی طبق بررسی‌های صورت گرفته نیز ایران توانسته بعد از چین و کره به عنوان سومین کشور عملکرد خوبی در مهار و درمان بیماری کرونا در جهان داشته باشد که قدرت تیم پزشکی و آگاهی مردم ایران را نشان می‌دهد.

این روزها علاوه بر رعایت بهداشت فردی نیز رعایت بهداشت اقلام خوراکی به ویژه نان هم در کاهش شیوع بیماری کرونا موثر است که مردم را درگیر این حوزه کرده است؛ چه بسا که بارها این موضوع توسط کارشناسان حوزه سلامت مطرح شده و برآن تاکید دارند.

رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا در مشاغلی همچون نانوایی که با تغذیه مردم به شکل مستقیم ارتباط دارد، بسیار ضروری است؛ با رعایت چند نکته بهداشتی در نانوایی‌ها می‌توان اطمینان از سلامت نان را افزایش داد.

مردم انتظار دارند نانی که بر سر سفره‌هایشان قرار داده می‌شود با رعایت نکات بهداشتی توسط نانوایی‌ها، سالم و عاری از هر نوع آلودگی باشد.

نان بهداشتی و سالم این روزها به دغدغه‌ای مهم برای مردم تبدیل شده و در این میان نارضایتی‌هایی هم از عدم رعایت اصول بهداشتی وجود دارد لذا بر آن شدیم تا برای بررسی موضوع به چند نانوایی سطح شهر سر بزنیم.

یکی از شهروندان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما از عدم رعایت نکات بهداشتی توسط برخی از نانوایان خبر داد و گفت: متاسفانه علی رغم تاکیدات حوزه سلامت و بهداشت اما برخی نانوایان رعایت نمی‌کنند و بدون استفاده از دستکش نان را به دست مشتری می‌دهند.

وی افزود: برخی نانوایان به دلیل کمبود نیرو در نانوایی از افراد متفرقه‌ای که معمولا فروشنده‌های مغازه‌های همجوارشان هستند برای فروش نان کمک می‌گیرند و این در حالی است که این افراد به لباس مخصوص و دستکش مجهز نیستند.

این شهروند گفت: هفته گذشته که برای خرید نان مراجعه کرده بودم فردی که پشت پیشخوان نانوایی قرار گرفته بود علی رغم اینکه بهداشت را رعایت نمی‌کرد حین تحویل نان مشغول کار با تلفن همراه خود بود و با همان دست نان را تحویل مشتری می‌داد.

وی با بیان اینکه نظارت کافی و موثری از سوی ارگان‌های مربوطه وجود ندارد، ابراز کرد: مگر کارشناسان سلامت اعلام نکرده‌اند که گوشی تلفن همراه مرکز تجمع ویروس است؛ چرا یک نانوا حین کار خود باید با گوشی همراه کار کند؟!

شهروند دیگری که یکی‌دیگر از منتظران خرید نان بود، بیان کرد: با توجه به گسترگی شیوع این ویروس‌، تمام نانوایان و افرادی که در این محیط مشغول به کار هستند باید ملزم به استفاده از ماسک و کلاه مناسب شوند.

وی ادامه داد: یک نانوا باید در قبال مردم احساس مسئولیت کند و شست‌و‌شوی مکرر دست نانوایان طی فاصله‌های کوتاه ضروری است؛ همچنین نباید از ضدعفونی و پاکسازی محیط نانوایی از جمله پیشخوان تحویل نان غافل شوند در حالی که این مسئله در بسیاری از نانوایی‌ها دیده نمی‌شود.

یکدیگر از شهروندان قزوینی تصریح کرد: همان طور که می‌دانیم قوت غالب مردم نان است و مصرف آن اجتناب ناپذیر است و اکنون با توجه به شرایط بحرانی که در آن قرار داریم باید با آل اضطراب از سلامت این ماده غذایی اقدام به خرید آن کنیم.

وی اذعان داشت: نه تنها در این روزها بلکه در روزهای عادی هم توجه ویژه‌ای به رعایت نانوایی‌ها و کارکنان آن نمی‌شود یا اینکه مقطعی است و از طرفی اگر بخواهیم اعتراض کنیم با برخورد نامناسب برخی از نانوایان مواجه خواهیم شد.

این شهروند تاکید کرد: به طور کلی برخورداری از نان باکیفیت به یک رویا تبدیل شده و هر بار که اعتراض کردیم با دلایل مختلف از سوی نانوایان  توجیه شده است.

مشاهده کردیم که هر کدام از شهروندان به نوعی دغدغه سلامت نانی را دارند که به خانه‌هایشان می‌برند و این موضوع مهم نباید محدود به این ایام باشد چراکه برخورداری از نان سالم و خرید از محیط سالم حق همه مردم است.

پس از شنیدن صحبت‌های شهروندان، این بار نحوه کار و محیط چند نانوایی را زیر ذره‌بین قرار دادیم که متاسفانه تخلفات بهداشتی بسیاری در آن‌ها مشهود بود.

توزیع نان توسط افراد متفرقه، استفاده از نیروهای کم تجربه و نوجوان که حین کار مشغول کار با تلفن همراه هستند، دریافت پول نقد و تحویل نان توسط یک شخص، دست زدن شاطر به سطوحی مانند کم و زیاد کردن دستگیره گاز و ادامه روند خمیرگیری بدون ضد عفونی کردن دست‌ها از جمله تخلفاتی بود که به وضوح قابل مشاهده بود.

در این میان هم نانوایان درخواست‌هایی داشتند که نباید از چشم مسئولین دور بماند چراکه این قشر زحمتکش همواره با چالش‌هایی از جمله هزینه‌های سنگین انرژی‌های حامل و عدم صرفه هزینه درقبال سود است که آن‌ها را برای ادامه کار دلسرد کرده و از طرفی هم کمبود اقلام بهداشتی و گران بودن آن معضل دیگر این روزهاست.

درواقع این صنف نیاز به حمایت‌های بیشتر دولت دارند یا اینکه حداقل اقلام بهداشتی باتوجه به حساسیت شرایط امروز که با شیوع بیماری کرونا مواجه هستیم نیز با قیمت پایین یا رایگان در اختیارشان قرار گیرد اما موضوع مهم این است که متاسفانه طرح‌های حمایتی دولت از نانوایان همچنان لنگ می‌زند.

و اما سوال اینجاست آیا صرف رعایت بهداشت فردی برای مقابله با ویروس کرونا کافی است ؟!

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اصلی‌ترین راه جلوگیری از شیوع ویروس کرونای جدید، رعایت بهداشت فردی توسط تمامی افراد جامعه است؛ تمامی افراد در هر موقعیت اجتماعی می‌توانند با رعایت نکات ساده بهداشتی نقشی بسیار مهم در جلوگیری از شیوع این ویروس داشته باشند؛
مهمترین نکات بهداشتی ضروری در نانوایی ها:

۱- آگاهی کارکنان نانوایی از علائم شایع ویروس کرونا ( تب، سرفه خشک و تنگی نفس) بسیار ضروری است.

۲- افراد شاغل در نانوایی در صورت داشتن علائم ابتلا هرگز نباید به محل کار خود مراجعه کنند.

۳- از ورود افراد متفرقه به داخل کارگاه نانوایی باید خودداری شود.

۴- در نانوایی ها یک فروشنده صرفا برای اخذ وجه باید به کار گرفته شود و این فرد به هیچ عنوان نباید با تهیه و توزیع نان در تماس باشد.

۵- تا حد امکان باید از تبادل پول نقد خودداری شود.

۶- نانواها از ماسک و کلاه مناسب استفاده کنند.

۷- شست و شوی مکرر دست نانواها هر نیم ساعت یکبار ضروری است.

۸- تمامی تجهیزات نانوایی و سطوحی که نان روی آن قرار می گیرد به صورت روزانه و قبل از شروع کار ضدعفونی و گندزدایی شود.

۹- کلیه کارکنان نانوایی باید هر روز به حمام بروند و حداقل یکبار در روز لباس خود را تعویض کنند.

۱۰- با توجه به ازدحام جمعیت و تشکیل صف های نانوایی مردم نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنند و در غیراین صورت، نانواها، باید مردم را آگاه کند که فاصله را رعایت کنند.

۱۱- اگر از رعایت اصول بهداشتی مطمئن نیستید از نان های بسته بندی صنعتی استفاده کنید.

۱۲-اگر در خود علائم بیماری را حس می کنید هرگز برای خرید نان به نانوایی نروید.

۱۳- از دست زدن به نان مشتریان دیگر خودداری کنید.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار