باشگاه‌داری کار شهرداری نیست/ حرمت اعضای شورای گذشته را حفظ کنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148379
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
عضو شورای شهر قزوین:
شاخص : عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: باشگاه‌داری که دولت شهرداری‌ها را از انجام آن منع کرده از کارهای شورا و شهرداری نیست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ احد چگینی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که شب گذشته در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، اظهار داشت: شرح وظایفی بر عهده شورا و شهرداری است که باید براساس آن عمل کنند.

وی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری می‌تواند در توسعه ورزش همگانی کار کند، افزود: در دوره‌های قبل هر مدیر ورزش و جوانان در قالب لایحه شهرداری به شورا آمده، این نهاد کمک‌های لازم را انجام داده است و آن را وظیفه خود می‌داند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین عنوان کرد: نباید عضوی از دوره پنجم شورای اسلامی شهر قزوین گذشته شوراها را زیر سؤال ببرد این اشتباه بوده و درست نیست.

چگینی بیان کرد: چه ضرورتی دارد که شهرداری باشگاه ورزش بزند آیا اداره‌کل ورزش و جوانان می‌آید در شهر پارک و فضای سبز بزند که ما باشگاه ایجاد کنیم.

این عضو شورا خاطرنشان کرد: از وظایف شهرداری آسفالت کردن خیابان، ایجاد فضای سبز و توسعه و آبادانی شهری است، این نهاد مسؤولیت در باشگاه‌داری ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین مطرح کرد: مجموعه مدیریت شهری تاکنون اقدامات خوبی در توسعه ورزش انجام داده و در این راستا سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین را ایجاد کرده تا به این امور توجه ویژه‌ای کند.

چگینی تشریح کرد: هر مدیری و سازمانی وظایف ذاتی دارد و شهرداری هم به استناد ماده قانونی که قانون‌گذار گفته وظیفه‌ای در کمک به توسعه ورزش همگانی دارد و در این حیطه فعالیت هم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه انجام ورزش حرفه‌ای جزو وظایف شهرداری نیست، تشریح کرد: مجموعه مدیریت شهری به ورزش همگانی می‌پردازد و باشگاه‌داری که دولت شهرداری‌ها را از انجام آن منع کرده از کارهای این نهاد نیست.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: شهرداری و شورا برخی وظایف قانونی را دارد و خارج از آن نمی‌تواند عمل کند و برای خودش توقع به وجود آورد.

چگینی افزود: شهرداری و شورا ۳۴ وظیفه دارد که در تمام شهرهای کشور موظف به انجام آن هستند و خارج از این وظایف نمی‌توانند کاری انجام دهند.

این عضو شورا بیان کرد: ۱۴ سال از عمر شوراها می‌گذرد و هر عضوی از عملکردی که داشته دفاعیات و توضیحاتی داشته به همین دلیل نباید عضوی از شورا گذشته این نهاد را زیر سؤال ببرد و این بی عدالتی است و نباید این‌گونه از گذشتگان سخن بگوییم.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: اگر امروز شورای برپا است در شانه‌های شورای چهارم و به ترتیب تا شورای نخست شکل گرفته به همین دلیل حرمت اعضای شورای گذشتگان را حفظ کنیم و به آن‌ها بی‌حرمتی نکنیم.

چگینی تصریح کرد: در شورای اسلامی شهر قزوین موضوعاتی که مطرح می‌شود اعضا بر روی آن با همفکری و همکاری تفاهم می‌کنند تا امور به سرعت پیش برود.

وی عنوان کرد: رئیس شورای اسلامی شهر قزوین می‌تواند تشخیص دهد که کدام لایحه را در دستور کار قرار دهد و بالعکس، این موضوع طبق قانون است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: همچنین باید دستور کار جلسه شورای اسلامی شهر قزوین طبق آئین‌نامه از قبل ابلاغ شده و به صورت مشخص و روشن بیان شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

منبع: فارس

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “باشگاه‌داری کار شهرداری نیست/ حرمت اعضای شورای گذشته را حفظ کنیم”

  1. Ali گفت:

    سلام آقای چگینی ، اگر میشود بفرمائید پایه های چمهوری اسلامی بر روی شانه های کدام نظام قبل از خودش قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار