باطری خورشیدی در لباس سربازان +تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69405
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸
شاخص : این روزها تجهیزات الکترونیکی در تمامی زمینه های زندگی ما مورد استفاده قرار گرفته است، از جمله بخش های نظامی و امنیتی که به شدت به تجهیزات الکترونیکی وابسته شده اند.

به گزارش پایگاه شاخص ، در زندگی روزمره ما اگر شارژ تلفن همراه یا هر یک از سایر دستگاه های الکترونیکی مان تمام شود تنها مشکلی که برایمان ایجاد می شود عدم دسترسی چند ساعتی به دنیای فناوری خواهد بود اما افرادی که در میدان جنگ یا در نبرد باطری تجهیزاتشان به پایان رسد ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که جان آن ها را در خطر بیاندازد.

باطری خورشیدی در لباس سربازان +تصاویر

برای مقابله با مشکل به پایان رسیدن انرژی تجهیزات الکترونیکی سربازان ناچار هستند تا چندین باطری سنگین را با خود حمل کنند اما ارتش استرالیا برای مقابله با این مساله شارژرهای خورشیدی جدیدی را ساخته که با قرار گیری بر کیف سربازان می تواند وسایل آن ها را شارژ کند.

فناوری “Soldier Integrated Power System” یا “SIPS” فناوری هوشمندی است که با همکاری دانشگاه ملی استرالیا و سازمان پژوهای علمی وابسته به دولت استرالیا (CSIRO) با شرکت استرالیایی (Techtonica) ساخته شده است.

باطری خورشیدی در لباس سربازان +تصاویر

این شارژرهای خورشیدی به شکلی طراحی شده است که با قرار گرفتن بر کیف سربازان می تواند در حین حرکت نیز انرژی لازم را ذخیره کند.

منبع: Tectonica

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار