باغ موزه دفاع مقدس قزوین میزبان زائرین سراسر کشور خواهد بود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 103398
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
معاون عمرانی استاندار قزوین:
شاخص : معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان قزوین در بالاترین نقطه شهری قزوین انتخاب و همجوار با پر ترافیک‌ترین اتوبان کشور قرار دارد که میزبان زائرین زیادی از سراسر کشور خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی، معاون عمرانی استانداری قزوین صبح روز گذشته در مراسم کلنگ‌زنی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان قزوین اظهار کرد: این مجموعه عظیم فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت احداث می‌شود.

وی افزود: ایثار و شهادت، از عناصر فرهنگی هستند که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و اگر در همین مسیر گام برداریم آینده آن را تنظیم خواهیم کرد.

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: مکان‌ احداث این پروژه در موقعیت ویژه‌ای قرار دارد از جمله اینکه در جوار شهدای گمنام قرار دارد که این یادمان هم جزئی از پروژه و یکی از المان‌های آن محسوب می‌شود.

حبیبی اضافه کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان قزوین در بالاترین نقطه شهری قزوین انتخاب شده و همجوار با پر ترافیک‌ترین اتوبان کشور قرار دارد که می‌تواند میزبان زائرین زیادی از سراسر کشور باشد.

وی عنوان کرد: این پروژه با مشارکت شهرداری قزوین، شورای اسلامی، اداره کل راه و شهرسازی ، سازمان نظام مهندسی ساختمان و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس آغاز و پیگیری می‌شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین بیان کرد: طرح جامع پروژه کامل و به تایید بنیاد حفظ آثار مرکزی کشور رسیده است.

حبیبی توضیح داد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان قزوین در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار احداث خواهد شد و  هزینه کل برآورد شده برای آن ۲۰ میلیارد تومان است.

وی در پایان با بیان اینکه فاز اول این پروژه ۵/۴ هکتار است، گفت: منابع مالی پروژه از منابع دولتی، استانی و ملی تامین خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار