باند کلاهبرداری کارت به کارت منهدم شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150532
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۳۲
رئیس پلیس آگاهی استان قزوین:
شاخص : رئیس پلیس آگاهی استان قزوین از دستگیری و انهدام باند کلاهبرداری از شهروندان به شیوه کارت به کارت خبر داد.

سرهنگ آرش مرادی رئیس پلیس آگاهی استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ اظهار کرد: با ارجاع پرونده کلاهبرداری از دادسرای عمومی وانقلاب به پلیس آگاهی استان مبنی بر کلاهبرداری از دو شهروند از طریق دستگاه ATM ، به مبلغ ۵۰ میلیون ریال ، موضوع در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: با بررسی های لازم مشخص شد فردی طی تماس با شاکیان و عنوان اینکه از رادیو جوان تماس گرفته و اظهار می دارد شما برنده سفر به عتبات عالیات شده اید جهت دریافت کمک هزینه سفر ، آنان را پای دستگاه ATM می کشاند.

وی افزود: با مراجعه شهروندان به دستگاه ATM و راهنمایی کلاهبرداران از طریق تماس تلفنی و انجام عملیات بانکی از طریق دستگاه عابر بانک، دو شهروند به جای دریافت کمک هزینه، حساب کارت آنها خالی می شود.

رئیس پلیس آگاهی استان عنوان کرد: کارآگاهان پلیس پس از کسب اطلاعات و انجام تحقیقات و بررسی های لازم یک زوج را در استان تهران شناسایی، دستگیر و در بازجویی فنی پلیس به بزه انتسابی و خرید کالا، کارت هدیه و طلا از پول های کلاهبرداری کرده با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: با دستگیری دو همدست زوج دستگیرشده و تشکیل پرونده ، متهمان پس از معرفی به مراجع قضائی با صدور قرار مناسب قانونی روانه زندان شدند.

مرادی در پایان از شهروندان خواست به هیچ عنوان اعتنایی به پیامک ها و تماسهای مشکوک مبنی بر برنده شدن تحت عنوان سفر به عتبات عالیات، شمابرنده خوش شانس همراه اول شدید و … نکرده وتوجه داشته باشند برای واریز وجه به حساب عابر بانک آنان نیازی به حضور در کنار دستگاه خود پرداز نمی باشد و عنوان این موضوع که (در انتقال وجه با استفاده از شبکه شتاب اشکالی رخ داده) صرفا شگردی است که کلاهبرداران از آن برای تحصیل رمز اینترنتی و خالی کردن حساب عابر بانک شهروندان استفاده می کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار