ایران جانبی

» مدافعان حرم ادامه‌دهنده راه حضرت زینب(س) هستند
کد خبر: 132729
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
رییس حوزه‌ علمیه قزوین:
شاخص : رییس حوزه‌ علمیه استان قزوین گفت: مردم سوریه مظلوم واقع شده‌اند و مبارزین و مدافعان حرم در حقیقت ادامه‌دهنده راه حضرت زینب(س) که همان راه مبارزه با طاغوت و استکبار است، خواهند بود.

حجت‌الاسلام علی عباسی رییس حوزه‌ علمیه قزوین در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به درجه هوش و ذکاوت حضرت زینب (س) اظهار کرد: آن حضرت کمالات فراوانی دارند که انسان‌های عادی از درک آن عاجز هستند.

وی خاطرنشان کرد: امام سجاد (ع) در مورد جایگاه خواهر بزرگوارشان این چنین فرمودند؛ علم آن حضرت الهی و خدادادی بوده و از کسی نیاموخته است.

عباسی افزود: ایمان و استواری حضرت زینب(س) به خداوند متعال موجب شد که آن حضرت بتواند به تنهایی جریان کربلا را هدایت کند و مدیریت کاروان را بر عهده بگیرد.

رییس حوزه‌ علمیه قزوین، حضرت زینب (س) را اسوه صبر، تحمل و محبت معرفی کرد و گفت: این بانوی بزرگوار از حقایق عاشورا و عالم هستند و به همین سبب توانستند حوادث تلخ و وقایع آن را تحمل کنند.

وی اضافه کرد: روحیه بالای حضرت زینب (س) موجب شد که سختی‌ها را تحمل کند به طوری که در مجلس ابن زیاد وقتی از او سوال کردند «کار خدا با برادرت حسین را چگونه دیدی؟» درحالی که در  بند اسارت و مصیبت بودند پاسخ داد: «جز زیبایی ندیدم».

رییس حوزه‌ علمیه قزوین بیان کرد: بانوان می‌توانند با شناخت و مطالعه زندگی حضرت زینب (س)، صفات این بانوی بزرگوار را در امورات اقتصادی، قناعت، خانه‌داری و تربیت فرزندان خود پیاده کرده و راه ایشان را ادامه دهند.

عباسی با تاکید بر حضور حداکثری زنان در میادین سیاسی و فرهنگی، اضافه کرد: بانوان همواره باید هوشیار باشند چراکه دشمنان به وسیله جنگ نرم جهت انحراف و ضربه به این قشر مهم زمینه‌چینی می‌کنند.

وی حضور مدافعان حرم در سوریه را ادامه مبارزه با طاغوت و استکبار دانست و افزود: مردم سوریه مظلوم واقع شده‌اند و مبارزین و مدافعان حرم در حقیقت ادامه دهنده راه حضرت زینب (س)هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار