باورنکردنی/ بیشتر داعشی‌ها کجایی‌اند؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 93333
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۷
شاخص : سازمان های امنیتی هند روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کردند:بیشترین نیرو جذب شده به تروریست های داعش در سوریه و عراق از کشور کوچک جزیره ای مالدیو درجنوب هند بوده است .

به گزارش شاخص نیوز: سازمان های امنیتی هند روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کردند:بیشترین نیرو جذب شده به تروریست های داعش در سوریه و عراق از کشور کوچک جزیره ای مالدیو درجنوب هند بوده است .

سازمان های اطلاعاتی هند پیش از این نسبت به تلاش سازمان اطلاعاتی پاکستان برای نفوذ در مالدیو و گسترش افراط گرایی اخطار داده بودند.
انتشار این گزارش از سوی سازمان های امنیتی و اطلاعاتی هند باعث نگرانی مقامات هندی شده است .
منابع دولتی هند با بیان اینکه تعداد کمی از این کشور به داعش پیوسته اند خاطرنشان کردند دولت هند در جلوگیری از نفوذ داعش دراین کشور موفق بوده است .
دولت هند چندی پیش اعلام کرده بود که تلاش گروه تروریستی داعش برای نفوذ و گسترش افکار افراطی در میان جوانان هندی با موفقیت کمی همراه بوده است .
به گفته دولت هند اگر چه تعدادی از شهروندان هندی به گروههای افراط گرایی در سوریه پیوسته اند ولی دولت با اشتراک گذاری اطلاعات و همکاری با دیگر کشورها این افراد را کنترل می کند.
چندی پیش امارات متحده عربی چندین شهروند هندی را به اتهام ارتباط با داعش از این کشور اخراج کرد.
به گفته مقامات امنیتی و پلیس هند؛تاکنون ۱۵۰ از این کشور تحت تاثیر افکار افراطی داعش قرار گرفته اند که ۲۴نفر از این افراد در سوریه و عراق درحال جنگ هستند.

منبع: صراط

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار