باید از نخبگان و فرهیختگان استانی برای اداره بسیج استفاده کرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61388
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۵:۲۵
معاون اجرایی سپاه استان قزوین:
شاخص : معاون اجرایی سپاه استان قزوین با توجه به فرصت لازم برای سازماندهی جدید اقشار بسیج، حضور نخبگان و فرهیختگان را برای اداره این سازمان ضروری دانست.

به گزارش خبرگزار اجتماعی شاخص، ابوالفضل طاهرخانی معاون اجرایی سپاه استان قزوین ظهر امروز در نشست با جمعی از اصحاب رسانه که در مجتمع فرهنگی شهید آوینی با رویکرد اطلاع از برگزاری مجمع بسیج استان قزوین برگزار شد، از برپایی اولین مجمع بسیج استان قزوین با حضور مدیران و اقشار نخبگان بسیجی، نماینده ولی فقیه، استاندار، نمایندگان مجلس خبرگان و مسئولین اجرایی کشور و دیگر مدعوین در دانشگاه بین‌المللی استان خبر داد.

معاون اجرایی سپاه استان با اشاره به جلسات و ملاقات‌های سال گذشته با مقام معظم رهبری در خصوص مناسبت هفته بسیج گفت: با تشکیل مجامع شهرستانی و اقشاری بسیج شرایط برای مجامع استانی فراهم شود.

وی در ادمه اظهار کرد: فلسفه اصلی تشکیل این مجمع؛ برگزیده‌ای از تعداد ۲۱ مجمع قشری، ۷ مجمع شهرستانی و ۸ کارگروه استانی است که به صورت تخصصی اهداف لازم را در مباحث مختلف برای مجمع پیگیری می‌کنند و موافقین و مخالفین نظرات خود را در مجمع بیان می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: فلسفه تشکیل این مجمع اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری، کمک به تحقق بخشیدن بسیج عمومی، سرعت بخشیدن به تحقق جامعه اسلامی و مشارکت حداکثری بسیج مردمی است.

طاهرخانی توضیح داد: استفاده از نخبگان و فرهیختگان استانی برای اداره بسیج و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های برنامه‌ این سازمان، فرصتی است برای سازماندهی جدید که براساس آن طرح لازم را به اجرا برسانند.

معاون اجرایی سپاه استان، کمک به کارآمدی نظام از طریق حمایت و پشتیبانی مسئولین اجرایی استان در قالب مجمع بسیج استانی و پرورش کادر تراز، اول انقلاب اسلامی و ارتقاء کیفی کارگاه بسیجی  را نیز از برنامه‌های در دست اجرا برشمرد.

وی ۸ کارگروه لازم برای این اقشار را اینگونه عنوان کرد: کارگروه فرهنگی و سیاسی، اجتماعی، تربیتی و اخلاقی، زنان و خانواده، کارگروه اقتصاد مقاومتی، دفاعی و علمی و پژوهشی که هدف آن‌ها فراهم آوری اقدامات لازم برای این اقشار است.

این مسئول در پایان تشریح کرد: تصویب سند سالانه، برآورد وضعیت استان که شامل فرصت‌ها و تهدیدها و آسیب‌ها از لحاظ فرهنگی و اجتماعی و سیاسی، تهیه و تدوین سیاست‌های محلی، تعیین راهکارهای ملی برای وحدت نیروهای بسیجی و توسعه فرهنگ بسیجی، موضوع اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی و مقابله با ماهواره و این قبیل شبکه‌ها از وظایف محول شده به این مجمع است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار