باید برای دفاع از حقوق ملت‌های مسلمان بر سر دشمنان فریاد بزنیم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62801
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷
رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین:
شاخص : رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین گفت: در روز جهانی قدس مردم با بصیرتی والاتر در میدان حضور پیدا کرده و از جنایات همه ظالمانی که حاضر نیستند حقوق مردم مظلوم را به رسمیت بشناسند اعلام نفرت می‌کنند.

حجت‌الاسلام علی قابل رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص با محوریت روز قدس با اشاره به پویایی انقلاب اسلامی و  تعبیرات شهید مطهری اظهار کرد: ویژگی‌های خاص هرساله ناشی از قدرت جاذبه و دافعه انقلاب است.

قابل افزود: در سال جاری روز قدس با توجه به جریانات داعش و حمله به عراق و سوریه، شدت یافتن جریانات یمن و بحث جریانات هسته‌ای بسیار متفاوت‌تر از سال‌های قبل است.

این مسئول با تاکید بر سخن مقام معظم رهبری که «روز قدس متعلق به جهان اسلام است»، گفت: ایجاد روحیه بیداری و استقلال‌طلبی در ملت‌های محروم موجب ایجاد خشم و نفرت و انزجار نسبت به استکبار جهانی می‌شود و آن‌ها نیز در مقابل، عکس‌العمل نشان خواهند داشت.

رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین با صراحت بیان کرد: این روحیه آزادی‌خواهی مردم یمن است که موجب می‌شود زیر بار ظلم رژیم متجاوز آل سعود نروند.

قابل با متفاوت خواندن روز قدس در سال جاری اظهار کرد: باید برای همه ظلم‌ها و جنایات آمریکایی‌ها و دفاع از حقوق ملت‌های مسلمان بر سر دشمنان فریاد بزنیم.

وی با اشاره به وصیت امیرالمومنین(ع) در خصوص حمایت از مظلومین عنوان کرد: ما باید یاور مظلومان و دشمن ظالمین باشیم؛ این نشانه تبعیت ما از سخنان امام علی(ع) است.

رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین با اشاره به آوارگی ۶۷ ساله ملت فلسطین توضیح داد: برخی حکومت‌های عربی تحت عناوین مختلف به نام این ملت پیمان‌نامه‌هایی را امضاء کرده و بدون اینکه قدمی برای آن‌‍‌ها بردارند به منافع خود می‌اندیشیدند.

این مسئول اضافه کرد: در کنار مظلومیت‌های فلسطین مشابهت‌های فراوانی را در مردم غزه، یمن، بحرین، مصر، لیبی و آفریقا نیز شاهد هستیم.

وی در ادامه اضافه کرد: همین جنایات را در سرزمین سوریه که توسط مزدورانی به نیابت از رژیم صهیونیستی مرتکب جنایت می‌شوند شاهد هستیم که چگونه علیه جریان مقاومت ایستادگی و مبارزه می‌کنند.

قابل عنوان کرد: در روز جهانی قدس مردم با خدمتی مضاعف و بصیرتی والاتر در میدان حضور پیدا می‌کنند و از جنایات همه ظالمانی که حاضر نیستند حقوق مردم مظلوم را به رسمیت بشناسند اعلام نفرت کرده و هر چه فریاد دارند بر سر آمریکا که ام‌الفساد قرن است می‌کشند و از حقوق مظلومین در برابر آمریکا و همه سرمایه‌داران صهیونیسم بین‌المللی که در پشت صحنه آمریکا هستند و نقشه‌ها را پیاده می‌کنند؛ دفاع خواهند کرد.

رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین اذعان داشت: شعار «نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا» باید تمرین شود تا استکبار جهانی بداند ملت‌های مظلوم سازش نمی‌کنند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای تشریح کرد: به تعبیر رهبری مذاکرات یک نرمش قهرمانانه‌ برای مسائل دیگر است؛ این به معنای سازش نیست چراکه در مقابل دشمن ایستادگی کرده و منطقمان را به دنیا معرفی می‌کنیم.

تیم هسته‌ای ایران به نیابت از مردم و برای حقوق ملت مذاکره می‌کند

قابل با اشاره به اینکه هیچ ملتی روحیه سرباز خود را که در صف مقدم مبارزه می‌کند تضعیف نمی‌کند؛ اظهار کرد: جریان هسته‌ای جریان دقیق و پیچیده‌ای‌ست و تیم مذاکره کننده نیز کسانی هستند که برای دفاع از حقوق ملت در این صحنه حاضر شدند و با توجه به قدردانی مقام معظم رهبری از تیم مذاکرات مردم نیز به تبع از زحمات ‌آن‌ها قدردانی کرده و می‌کنند.

این مسئول با اشاره به بیان رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «انتقاد سازنده باید به گونه‌ای باشد که موجب تضعیف روحیه نشود»، اظهار کرد: جریان مذاکرات مانند میدان مبارزه کشتی است و همانطور که مربی در کشتی بین فرصت‌های تنفس تاکتیک‌های لازم را متذکر می‌شوند جریان مذاکرات نیز این‌گونه است.

قابل در پایان گفت: تیم هسته‌ای به نیابت از مردم ایران و برای حقوق این ملت مذاکره می‌کنند و مردم نیز قدردان هستند و تذکرات لازم در جهت بهتر شدن قضایا و توجه بیشتر به حقوق ملت  است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار