باید جلوی تخریب در خیابان انصاری شرقی گرفته شود/ برج‌های تجاری از جمله ساخت و سازهای نامناسب شهری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59099
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۱۴
رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران:
شاخص : رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران با بیان اینکه باید جلوی تخریب در خیابان انصاری شرقی گرفته شود، گفت: هم‌اکنون برای حفظ و بازگرداندان این بافت تاریخی دیر نشده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدرضا  نوروزیان رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران با اشاره به ساخت و سازهای نامناسب در شهر قزوین اظهار کرد: امروز شاهد این ساخت‌ و سازها بدون توجه به شرایطی که در آینده پیش می‌آورد هستیم و در اعتراض به این موضوعات صدای ما به جایی نمی‌رسد.

وی افزود: امروز نابودی بافت تاریخی در خیابان شهید انصاری را می‌بینیم که این موضوع موجب مشکلاتی هم‌چون خالی شدن سکنه از افراد اصیل این شهر و هجوم مهاجرین به این منطقه شده است.

رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران علت حضور مهاجرین در این منطقه را پایین بودن کیفیت زندگی و اقتصاد در آن منطقه عنوان کرد.

نوروزیان یادآور شد: در سال ۸۴ پیشنهادی همانند سکونت افراد مهم و مسئولین در این منطقه و تجمیع پلاک‌ها و بازسازی آن‌ها به شکل قدیم برای حفظ بافت تاریخی این منطقه داده شد که این پیشنهاد رد و بافت تاریخی تخریب شد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون برای حفظ و بازگرداندان این بافت تاریخی دیر نشده است و این کار ۱۰ تا ۱۵ سال زمان می‌برد.

این مسئول تصریح کرد: برای بازگرداندن بافت تاریخی این مکان لازم است تا ارزش افزوده آن را بالا ببریم به این منظور که آن منطقه محل تردد گردشگران، رسانه و هنرمندان قرار گیرد و نگاه کاسب‌گرانه خود را از آنجا برداریم.

نوروزیان با اشاره به مشخص شدن تلکیف این پروژه گفت: پیشرفت هرچه بیشتر این طرح به معنای سقوط است و این طور که پیش می‌رود حرف شهرداری به کرسی خواهد نشست.

وی همچنین ساخت برج تجاری در دورازه درب کوشک را یکی دیگر از این ساخت و سازهای نامناسب شهرعنوان کرد و گفت: این برج موجب خفه شدن بنای تاریخی دورازه درب کوشک و هم‌چنین اشرافیت بر داخل ساختمان‌ها و زلزله خواهد شد.

رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مهندسان معمار ایران تردد در این برج بعد از ساخته شدن را یکی دیگر از مشکلات آن بیان کرد و افزود: این موضوع موجب ترافیک در آن محدوده خواهد شد و باز هم ساخت پل‌های دیگر را به همراه خواهد داشت.

این مسئول خاطرنشان کرد: بودجه امسال شهرداری قزوین نزدیک به ۴۲۰ میلیارد تومان بوده است و چیزی حدود ۲۴۰ تا ۲۸۰ میلیارد تومان آن صرف ساخت پل‌های هم‌سطح و غیرهم‌سطحی شده که بار مثبتی برای شهر نخواهند داشت.

وی هم‌چنین با اشاره به اینکه بیشترین آمار بیکاری مربوط به رشته معماری است، اظهار کرد: در سال جاری شاهد خروجی ۴ الی ۵ هزار دانشجو در این رشته از دانشگاه‌ها هستیم که این افزایش می‌تواند معضل بیکاری را به همراه داشته  باشد.

نوروزیان در پایان خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل لازم است تا دانشگاه‌هایی که از کم‌ترین فضاها استفاده می‌کنند و یک آموزشگاه تشکیل می‌دهند از بین روند.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار