مشکل آب در قزوین جدی است/ منتقدان شکرگزار تدبیر و امید باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 115059
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
رییس جمهور:
شاخص : رییس جمهور با اشاره به اینکه مشکل آب استان جدی است گفت: هدف دولت از برجام ایجاد گشایش بود بنابراین در ماجرای توافق هسته‌ای می‌خواستیم فضا را آماده کنیم؛ کشور بدون دغدغه اداره شده است اما متأسفانه عده‌ای شکر نعمت نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، دکتر حسن روحانی رییس جمهور عصر امروز در جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه قزوین که در سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار کرد:  تمام تلاش دولت در سال‌های گذشته این بود که موانع سرمایه گذاری و اقتصادی کشور را رفع کند.

وی افزود: وقتی می‌گوییم مذاکره با طرف خارجی، برخی فکر می‌کنند با خارجی نباید مذاکره کرد و خوب نیست در حالی که روابط ما با کشورهای خارجی یک فرصت تاریخی از لحاظ علمی، تجاری و اقتصادی است.

رییس جمهور ادامه داد:  هنر و علم را باید از دیگران بیاموزیم، همان طور که آن‌ها از ما آموخته‌اند و از دنیای خارج باید درست استفاده کنیم زیرا با انزوا هیچ کشوری به نقطه مطلوب پیشرفت نخواهد رسید.

روحانی بیان کرد: هدف ما از مذاکره و برجام این بود که فضا را در داخل برای سرمایه‌گذاری ، فناوری و ارتباطات تجاری آماده کنیم در حالی که عده‌ای می‌گفتند زمینه آماده نمی‌شود و برجام تاثیری ندارد و معکوس عمل می‌کند؛ امروز که زمینه آماده شده می‌گویند چرا کم است؟

این مسوول عنوان کرد: اختلافات در همه دنیا یک روزه پایان نمی‌پذیرد لذا با وجود اینکه در گذشته با عراق مشکل داشتیم اما امروز با هم همکاری می‌کنیم، ما در برابر عراق ایستادگی کردیم و زمانی که امام مصلحت دیدند آتش بست انجام شد.

هدف از توافق و مذاکره باز کردن فضا بود

وی با بیان اینکه همه جا باید منافع ملی را در نظر گرفت و منطقی رفتار کرد، گفت: مذاکره با طرف خارجی مثل یک معامله تجاری است، اگر معنای مذاکره این باشد که هر ۲ طرف صد در صد تسلیم دیگری شوند دیگر مذاکره معنا ندارد.

رییس جمهورافزود: در دنیای سیاست مذاکره می‌کنیم اما برای هم اعلامیه نمی‌خوانیم، اگر یک عده بروند اعلام مواضع کنند این مذاکرات تا هزار سال هم به نتیجه نخواهد رسید مثل سبکی که قبل از این دولت بود و تا قیامت به نتیجه نمی‌رسید.

روحانی خاطرنشان کرد: هدف از توافق و مذاکره باز کردن فضا بود و کار این دولت در ۳ سال گذشته این بود که در فضای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و روابط خارجی ایجاد آرامش کند و تا پایان دولت ادامه دارد.

این مسوول تصریح کرد: هدف دولت از برجام ایجاد گشایش بود بنابراین در ماجرای توافق هسته‌ای می‌خواستیم فضا را آماده کنیم تا هر روز یک گشایشی حاصل شود و امروز از هر استانداری سوال می‌شود که آیا برجام گشایشی داشته است؟ همه بدون استثناء جواب مثبت می‌دهند.

اف. ای. تی. اف چرا نجس است؟!

وی یادآورشد: ما مسائلی با آمریکا داریم که باید حل شود و هر چه می‌رویم تا حل کنیم یک مسئله‎ای درست می‌شود و یکدفعه اف. ای. تی. اف می‌شود نجس؛ ما می‌خواهیم قانون خود را اجرا کنیم و اگر از لحاظ مالی و بانکی راهی وجود دارد که داعش پولش را جابجا کند باید جلو آن را گرفت.

رییس جمهور افزود: برای جلوگیری از سوءاستفاده تروریسم باید قوانین لازم نسبت به پولشویی داشته باشیم و مجلس هم قوانینی را تصویب کرده است.

این مسوول اذعان داشت: آژانس پذیرفت ایران سلاح هسته‌ای ندارد و پرونده آن را بست؛ عده‌ای بودند به می‌گفتند ما ساده لوح و مگر پرونده‌ای بسته می‌شود؟ اکنون که حل شده باید شکرگزاری کنند.

روحانی افزود: تمام تلاش ما این بوده که در کنار آرامش یک گشایشی را به وجود آوریم  و از این فرصت ملت ایران و سرمایه گذاران باید استفاده کنند تا زمینه ساز نسل‌های آینده باشد.

وی عنوان کرد: استان قزوین ظرفیت‌های گردشگری دارد و باید مشکلات آن را با سرمایه گذاری حل کنیم.

رییس جمهور با اشاره به مشکلات آب استان افزود: آب یک مشکل اساسی در همه جا است که باید مصرف را بهینه کرد و انتقال آب سد طالقان به قزوین نیازمند سرمایه گذاری است که دولت تمام تلاش خود را می‌کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار